The Banner Saga 2

The Banner Saga 2

7,4
21 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 6.9
PS4 8.0
XONE 7.0
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Stoic
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Śr. czas:
15.5 godzin
Premiery
Świat:
19.04.2016
Europa:
19.04.2016
Polska:
15.07.2016
Producent:
Stoic
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Śr. czas:
15.5 godzin
Premiery
Świat:
19.04.2016
Europa:
19.04.2016
Polska:
15.07.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: The Banner Saga 2 (PS4)
8.5
Recenzja: The Banner Saga 2 (PS4)
PS4

The Banner Saga 2 - opis gry

The Banner Saga 2 to strategia turowa w klimatach nordyckich wyprodukowana przez niezależne studio Stoic i wydana przez Versus Evil. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Akcja gry toczy się w tym samym uniwersum inspirowanym mitologią nordycką co pierwsza część. “Dwójka” jest też bezpośrednią kontynuacją - rozpoczyna się tam, gdzie kończy się pierwowzór. Założenia pozostały bez większych zmian. Nasi podopieczni podróżują przez umierający, ponury świat po drodze walcząc oraz podejmując ważkie decyzje. Osoby, które nie grały w pierwszą część nie muszą się martwić, bowiem twórcy przygotowali materiały streszczające wydarzenia mające tam miejsca. Nowi gracze otrzymują też na start garść przydatnych przedmiotów, z kolei ci, którzy grali, zachowują parametry swoich postaci a także pozostają z nimi konsekwencje wcześniejszych wyborów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka nie uległa znaczącym zmianom. Grę można podzielić na trzy części. Pierwsza to konwersacje, podczas których możemy rozmawiać z naszymi towarzyszami. Część druga to podróżowanie z jednego miasta do drugiego. W trakcie tego procesu musimy dbać o to, aby wystarczyło nam pożywienia. Część trzecia to natomiast bitwy. Te -- podobnie jak w przypadku chociażby Final Fantasy Tactics -- toczą się na planszach pokrytych kwadratowymi polami, po których poruszają się jednostki nasze i naszego wroga. Nowością, jeśli można to tak nazwać, jest w ‘dwójce’ większa różnorodność i pewne zmiany w balansie. Ogólnie rzecz biorąc - jest trudniej. Przeciwnicy są bardziej zróżnicowani przez co częściej  musimy odpowiednio modyfikować taktykę. Z drugiej strony my także otrzymujemy więcej możliwości w tej dziedzinie (dochodzą np. nowe postacie).

Wydarzenia ukazane w The Banner Saga 2, co warto dodać, nie wieńczą całej historii. Zakończenie otwiera furtkę części trzeciej.

Wideo - The Banner Saga 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper