The Banner Saga

The Banner Saga

7,6
43 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.5
PC 7.3
PS4 7.8
XONE 7.6
Mobile 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Stoic
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
14.01.2014
Europa:
14.01.2014
Producent:
Stoic
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
14.01.2014
Europa:
14.01.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: The Banner Saga (PS4)
8.0
Recenzja: The Banner Saga (PS4)
PS4

The Banner Saga - opis gry

The Banner Saga to turowa gra strategiczna wyprodukowana przez niezależne studio Stoic, które założone zostało przez byłych pracowników BioWare. Tytuł został sfinansowany przez graczy na serwisie Kickstarter i ukazał się na komputerach osobistych, urządzeniach przenośnych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox One i Nintendo Switch.

Akcja gry toczy się w świecie, który garściami czerpie z mitologii nordyckiej. W produkcji studia Stoic przejmujemy kontrolę nad grupą wikingów, którzy uciekają przed zagrażającą im zagładą. Historia zrealizowana jest tu w konwencji powieści drogi.

Dalsza część tekstu pod wideo

Scenariusz podzielony jest na rozdziały, podczas których przyjdzie nam pokierować poczynaniami różnych postaci. Jak w rasowym eRPeGu w trakcie przygody nie raz i nie dwa staniemy przed koniecznością dokonania jakiegoś wyboru, choć przeważnie nie rzutuje on na narrację, tylko na rozgrywkę np. na dostępność jakiegoś przedmiotu.

Pod względem rozgrywki Banner Saga inspiruje się takimi tytułami jak Final Fantasy Tactics czy Shining Force. Starcia toczą się tutaj na planszach pokrytych kwadratowymi polami. Nasza ekipa/karawana składa się z różnych postaci - nie tylko posiadających własne historie, ale także umiejętności. Podopieczni opisania są też różnymi parametrami, z których wymienić można cztery. Ability - techniki do wykorzystania w trakcie starć, Willpower - ‘siła’ woli umożliwiająca odpalanie owych zdolności, Armor - zdolność blokowania ciosów oraz Strength - po prostu siła fizyczna.  Podopieczni mogą oczywiście z czasem się rozwijać, jeśli zabiją wystarczającą liczbę przeciwników. Co więcej, mogą również ćwiczyć w przerwach podróży.

The Banner Saga, warto dodać, jeszcze przed premierą doczekała się wydania oddzielnej pozycji bazującej na mechanice z ‘głównej’ gry. Nosiła ona podtytuł Factions i pozwoliła rozgrywać wieloosobowe potyczki.

Wideo - The Banner Saga

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper