Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence

Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence

8,0
8 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.3
PC 9.0
PS3 8.5
PS Vita 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Koei Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   RTS
Premiery
Świat:
01.09.2015
Europa:
04.09.2015
Producent:
Koei Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   RTS
Premiery
Świat:
01.09.2015
Europa:
04.09.2015

Recenzja redakcji

Recenzja: Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence (PS4)
8.5
Recenzja: Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence (PS4)
PS4

Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence - opis gry

Nobunaga’s Ambition: Sphere of Influence to strategia czasu rzeczywistego wyprodukowana i wydana przez firmę Koei Tecmo. Tytuł ukazał się na PlayStation 3, PlayStation 4, PC oraz PlayStation Vita (ta ostatnia wersja nie ukazała się na Zachodzie). Była to czernasta odsłona serii Nobunaga’s Ambition.

Czternasta odsłona serii, podobnie jak poprzednie, stawia przed nami jedno konkretne zadanie - musimy zjednoczyć Japonię podzieloną w erze walczących państw. To, jak osiągnąć cel, zależy od nas samych. Możemy używać środków dyplomatycznych, wysyłać szpiegów, możemy też skorzystać z wojsk będących pod naszą komendą. Zmagania rozpoczynają w momencie narodzin Ody Nobunagi.

Droga do tego głównego, najważniejszego celu jest długa i wyboista. Składa się z pomniejszych, bardziej banalnych celów, które musimy osiągać. Z grubsza wygląda to tak, że planujemy nasze ruchy na cały miesiąc, a później wydane rozkazy zostają wykonywane. Oczywiście w praktyce może być różnie. Nie ma żadnej gwarancji, że wszystko pójdzie tak sobie to zaplanowaliśmy. Wtedy na przykład gdy my będziemy starali się rozwijać handel,  pola uprawne lub budować drogi przeciwnik zbierze własną armię i ruszy na na nasz zamek. Albo dojdzie do jakiegoś historycznego wydarzenia, które znacząco zmieni sytuację w podzielonej Japonii. Po upływie miesiąca czasu proces się powtarza. Cele możemy wyznaczać sobie sami, a jeśli mamy z tym problem poradą służą doradcy.

Bitwy, jak na RTS-a przystało, rozgrywane są w czasie rzeczywistym. W ich trakcie możemy przejąć dowodzenie sami, co jest zalecane w przypadku ważniejszych starć, lub pozostawić je w gestii innych dowódców. Nad poszczególnymi oddziałami pieczę trzymają oficerowie, którzy dysponują unikalnymi umiejętności. Z czasem da się ich rozwijać. W przypadku gdyby bitwa była nazbyt intensywna istnieje możliwość zrobienia pauzy i przemyślenia kolejnych ruchów.

Co warto dodać, w momencie rozpoczynania nowej kampanii do dyspozycji mamy opcje wpływające na stopień trudności. Np. to jak działać ma sztuczna inteligencja.

Wideo - Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper