The Banner Saga 3

The Banner Saga 3

7,4
14 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.6
PS4 8.3
XONE 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Stoic
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Premiery
Świat:
24.07.2018
Europa:
24.07.2018
Producent:
Stoic
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Premiery
Świat:
24.07.2018
Europa:
24.07.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: The Banner Saga 3 (PS4)
8.0
Recenzja: The Banner Saga 3 (PS4)
NS PC PS4 XONE

The Banner Saga 3 - opis gry

The Banner Saga 3 to strategia turowa wyprodukowana przez studio Stoic i wydana przez Versus Evil. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Trzecia część The Banner Saga wieńczy historię przedstawioną w dwóch poprzednich odsłonach cyklu.

The Banner Saga 3 to bezpośrednia kontynuacja poprzednich części. Gra rozpoczyna się w momencie, w którym zakończyła ‘dwójka’ (rozpoczynamy od rozdziału 16), co sprawia, że rozpoczynanie przygody z serią od trzeciej części nie jest najlepszym pomysłem. Fabuła koncentruje się na dwóch grupach, które próbują sobie poradzić w warunkach postępującej apokalipsy. Jedna grupa to ostatni bastion ludzkości broniący się w mieście Arbberang, gdzie różne klany walczą o dominację, druga - wyprawa podążająca do jądra ciemności.

Dalsza część tekstu pod wideo

Główne założenia rozgrywki nie uległy zmianie. Najważniejsze są turowe bitwy, które rozgrywają się na mapach pokrytych kwadratowymi polami, po których poruszają się jednostki nasze i naszego nieprzyjaciela. W ich trakcie znaczenie mają trzy parametry: siła, która odpowiada i za stan zdrowia postaci, i za siłę ataków, wytrzymałość oraz siła woli (willpower) odpowiedzialna za odpalanie ataków specjalnych. Nowością w ‘trójce’ są fale - nowy rodzaj bitew, które powiązane są bezpośrednio z fabułą. Wspomniane miasto zostaje niekiedy zaatakowane przez przeważające siły wroga, a naszym zadaniem jest im stawić opór. Mamy na to określony czas. Jeśli nie podołamy, pojawiać się zaczną nowi przeciwnicy, co znacząco utrudni zadanie. Jeśli jednak damy radę, będziemy mogli uciec/wycofać się lub walczyć dalej, aby uzyskać użyteczny przedmiot. W tym kontekście warto wspomnieć, że w grze pojawiają się nowe typy przeciwników, którzy po śmierci mogą eksplodować.

Trzecia część The Banner Saga umożliwia zaimportowanie save’a z poprzedniej części, co pozwala uwzględnić podejmowane przez nas wybory oraz zachować zdobyte uprzednio umiejętnościami. Nowością są tytuły honorowe, swego rodzaju perki, które rozwijać można za pomocą punktów sławy.

W The Banner Saga 3 pojawia sią patent z zarządzaniem grupą znany z poprzedników, lecz położona nań mniejszy nacisk.

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper