The Banner Saga 3

The Banner Saga 3

7,7
11 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.3
XONE 7.5
NS -
PC 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Stoic
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Premiery
Świat:
24.07.2018
Europa:
24.07.2018
Producent:
Stoic
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Premiery
Świat:
24.07.2018
Europa:
24.07.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: The Banner Saga 3 (PS4)
8.0
Recenzja: The Banner Saga 3 (PS4)
PS4 XONE NS PC

The Banner Saga 3 - opis gry

The Banner Saga 3 to strategia turowa wyprodukowana przez studio Stoic i wydana przez Versus Evil. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Trzecia część The Banner Saga wieńczy historię przedstawioną w dwóch poprzednich odsłonach cyklu.

The Banner Saga 3 to bezpośrednia kontynuacja poprzednich części. Gra rozpoczyna się w momencie, w którym zakończyła ‘dwójka’ (rozpoczynamy od rozdziału 16), co sprawia, że rozpoczynanie przygody z serią od trzeciej części nie jest najlepszym pomysłem. Fabuła koncentruje się na dwóch grupach, które próbują sobie poradzić w warunkach postępującej apokalipsy. Jedna grupa to ostatni bastion ludzkości broniący się w mieście Arbberang, gdzie różne klany walczą o dominację, druga - wyprawa podążająca do jądra ciemności.

Główne założenia rozgrywki nie uległy zmianie. Najważniejsze są turowe bitwy, które rozgrywają się na mapach pokrytych kwadratowymi polami, po których poruszają się jednostki nasze i naszego nieprzyjaciela. W ich trakcie znaczenie mają trzy parametry: siła, która odpowiada i za stan zdrowia postaci, i za siłę ataków, wytrzymałość oraz siła woli (willpower) odpowiedzialna za odpalanie ataków specjalnych. Nowością w ‘trójce’ są fale - nowy rodzaj bitew, które powiązane są bezpośrednio z fabułą. Wspomniane miasto zostaje niekiedy zaatakowane przez przeważające siły wroga, a naszym zadaniem jest im stawić opór. Mamy na to określony czas. Jeśli nie podołamy, pojawiać się zaczną nowi przeciwnicy, co znacząco utrudni zadanie. Jeśli jednak damy radę, będziemy mogli uciec/wycofać się lub walczyć dalej, aby uzyskać użyteczny przedmiot. W tym kontekście warto wspomnieć, że w grze pojawiają się nowe typy przeciwników, którzy po śmierci mogą eksplodować.

Trzecia część The Banner Saga umożliwia zaimportowanie save’a z poprzedniej części, co pozwala uwzględnić podejmowane przez nas wybory oraz zachować zdobyte uprzednio umiejętnościami. Nowością są tytuły honorowe, swego rodzaju perki, które rozwijać można za pomocą punktów sławy.

W The Banner Saga 3 pojawia sią patent z zarządzaniem grupą znany z poprzedników, lecz położona nań mniejszy nacisk.

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper