Battle Worlds: Kronos

Battle Worlds: Kronos

7,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.0
PS4 8.0
XONE 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
KING Art Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.04.2016
Europa:
26.04.2016
Polska:
26.04.2016
Producent:
KING Art Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.04.2016
Europa:
26.04.2016
Polska:
26.04.2016

Battle Worlds: Kronos - opis gry

Battle Worlds: Kronos to turowa gra strategiczna wyprodukowana przez studio KING Art Games i wydana przez Nordic Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Jego produkcję sfinansowano na serwisie Kickstarter.

Akcja gry toczy się na tytułowej planecie Kronos, gdzie niedawno zmarł dotychczasowy władca. Zgodnie z tradycją nowy cesarz ma został wyłoniony w konflikcie między trzema rywalizującymi ze sobą frakcjami. Stawka jest tym razem o wiele wyższa niż wcześniej, ponieważ rozwój nauki sprawił, że nieśmiertelność jest niemalże na wyciągnięcie ręki. Innymi słowy, nowy władca Kronos będzie rządził przez wiele długich lat.

Dalsza część tekstu pod wideo

Battle Worlds: Kronos rozgrywką nawiązuję do takich gier jak Panzer General czy Battle Isle. Jest to strategia turowa, w której bitwy rozgrywają się na mapach pokrytych heksami. Twórcy oddali do naszej dyspozycji około pięćdziesięciu rodzajów jednostek - tych lądowych, powietrznych oraz morskich. Wszystkie mają jakieś swoje wady i zalety. Jedne mogą na przykład atakować jednostki tylko na przylegających heksach, a inne na tych oddalonych. Bardzo ważną rolę odgrywa też mechanika pozwalająca okrążać nieprzyjaciela, dzięki czemu jesteśmy w stanie zadawać większe obrażenia.

Kampania składa się z kilkunastu misji, przy czym warto dodać, że stopień trudności jest dość wysoki. Podczas zmagań często się zdarza, że musimy walczyć przeciwko znacznie przeważającym siłom wroga. Do tego dochodzi też system rozwoju - jednostki mogą bowiem z czasem zwiększać swój potencjał. Z jednej strony ułatwia to późniejsze starcia (jednostki po upgrade’ach przechodzą z misji do misji), ale z drugiej utrata najlepszych może być bolesna, dlatego warto starać się ponosić możliwie jak najmniejsze straty, co samo w sobie jest dodatkowym wyzwaniem.

Poza kampanią gra oferuje też wyzwania oraz multiplayer. W wersji na PC jest on asymetryczny - gracz wykonuje ruch podczas swojej tury kiedy ma na to ochotę, dlatego bitwy teoretycznie mogą trwać tygodniami.

Wideo - Battle Worlds: Kronos

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper