Halcyon 6: Starbase Commander

Halcyon 6: Starbase Commander

8,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Massive Damage
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Strategiczna
Premiery
Świat:
09.09.2016
Europa:
09.09.2016
Producent:
Massive Damage
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Strategiczna
Premiery
Świat:
09.09.2016
Europa:
09.09.2016

Halcyon 6: Starbase Commander - opis gry

Halcyon 6: Starbase Commander to gra RPG z elementami strategii w klimatach science fiction wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Massive Damage. Tytuł ukazał się na komputerach z systemami Windows, OS X i Linux.

Fabuła - Halcyon 6: Starbase Commander

W grę wprowadza nas tutorial, który wyjaśnia przy okazji o co chodzi od strony fabularnej. Akcja toczy się w przyszłości. Ludzkość odnalazła pewien artefakt, który pozostawiła po sobie wcześniejsza technologicznie zaawansowana cywilizacja. Po wielu eksperymentach przeprowadzonych na nim pojawia się tajemnicza obca rasa Chruul, która wytrzebia większość ludzi znajdujących się w bazie. Nasza postać, szczęśliwiec, który ocalał z pogromu, ukrywa się w starej bazie i rozpoczyna zmagania mające na celu uporanie się z wrogo nastawionymi kosmitami. Proces ten będzie się składał między innymi z trenowania załogi, rozbudowywania bazy, badań nad nowymi technologiami, gromadzeniu minerałów/surowców no i walce.

Rozgrywka - Halcyon 6: Starbase Commander

Po zakończeniu tutoriala mamy pewną swobodę wyboru co robić, jaką strategią obrać, w jakim kierunku się rozwijać itd. Zaczynamy rzecz jasna skromnie, ale z czasem rozbudowujemy nasze siły, co pozwala np. odwiedzać sąsiednie systemy planetarne. Po zdobyciu wystarczającej ilości surowców możemy rozbudowywać bazę o nowe przybytki zwiększyć produkcję lub przyspieszyć badania. Załodze, poszczególnym jej członkom lub jaki i statkom/flotom, można następnie wydawać dyspozycje, których realizacja wymaga upłynięcia pewnego czasu. Niekiedy przy ich wydawaniu należy mieć też na względzie możliwe konsekwencje.

System walki przypomina ten z tradycyjnych gier jRPG. Jest on turowy. W walkach mogą uczestniczyć członkowie załogi lub statki. I członkowie załogi, i statki reprezentują pewne klasy, których rodzaj ma wpływ na umiejętności.

Wideo - Halcyon 6: Starbase Commander

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper