Tesla vs Lovecraft

Tesla vs Lovecraft

6,5
12 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.0
PC 6.3
PS4 6.8
XONE 6.7
Mobile 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
10tons
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Survival
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
26.01.2018
Europa:
26.01.2018
Producent:
10tons
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Survival
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
26.01.2018
Europa:
26.01.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: Tesla vs Lovecraft (PS4)
6.5
Recenzja: Tesla vs Lovecraft (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Tesla vs Lovecraft - opis gry

Tesla vs Lovecraft to strzelanina z widokiem z lotu ptaka wyprodukowana i wydana przez niezależne studio 10tons. Tytuł ukazał się na komputerach, urządzeniach przenośnych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Tytuł dobrze oddaje to, o czym jest gra studia 10tons. Opowiada ona mianowicie (ze sporym przymrużeniem oka) o rywalizacji między genialnym wynalazcą i znanym pisarzem. Fabuła stanowi jednak przede wszystkim pretekst. Otóż demonstracja, na której odbywa się pokaz wynalazków Nikoli Tesli, zostaje przerwana przez H.P. Lovecrafta. Jak się okazuje, pisarz został opanowany przez złe moce Cthulhu. Po drodze niszczy on jego laboratorium i sprowadza hordy potworów. W tej sytuacji zadaniem Tesli jest powstrzymać wraże siły, korzystając ze swoich rozmaitych konstrukcji.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Tesla vs Lovecraft to strzelanina z widokiem z lotu ptaka. Nasz podopieczny, czyli Tesla, przemieszcza się tutaj po niewielkich planszach i eliminuje rzesze nieprzyjaciół nacierających nań praktycznie z każdej strony. Do dyspozycji mamy najróżniejsze środki. W przypadku broni są to bardziej przyziemne pukawki, jak i bardziej wymyślne wynalazki, np. plazmowe miecze i bomby. Do tego dochodzą też gromadzone w trakcie potyczek dopałki (dające możliwość strzelania piorunami, iskrami, dyskami energetycznymi, machania ostrzem eterycznym) oraz perki, których jest ponad dwadzieścia (sprawiają, że strzelamy mocniej, szybciej, większą liczbą pocisków, przeładujemy sprawniej, zatruwamy wrogów, zyskujemy więcej zdrowia i jego regenerację). Oprócz tego możemy także próbować zebrać sześć “gołębi wojennych” (war pigeons), które na pewien czas znacząco zwiększą potencjał bojowy głównego bohatera.

W Tesla vs Lovecraft możemy grać nie tylko w singlu, ale też w multiplayerze (maksymalnie cztery osoby jednocześnie w co-opie).

Wideo - Tesla vs Lovecraft

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper