Lovecraft’s Untold Stories

Lovecraft’s Untold Stories

7,6
5 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.6
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blini Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji,   Roguelike
Premiery
Świat:
31.01.2019
Europa:
31.01.2019
Producent:
Blini Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji,   Roguelike
Premiery
Świat:
31.01.2019
Europa:
31.01.2019

Lovecraft’s Untold Stories - opis gry

Lovecraft’s Untold Stories to gra action-RPG z elementami roguelike wyprodukowana przez studio Blini Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - Lovecraft’s Untold Stories

Produkcja Blini Games czerpie garściami z książek amerykańskiego pisarza H.P. Lovecrafta, choć zaznaczyć warto, że fabuła nie stanowi tu przesadnie ważnego elementu całości. Gra oddaje do naszej dyspozycji różne grywalne postacie, przy czym w prologu przejmujemy kontrolę nad zblazowanym detektywem poszukującym swojego zaginionego kolegi. W rezultacie prowadzonego śledztwa trafia do opuszczonej posiadłości, w której siedzibę urządziła sobie niebezpieczna sekta.

Rozgrywka - Lovecraft’s Untold Stories

Lovecraft’s Untold Stories to gra action-RPG. W trakcie zmagań wydarzenia śledzimy z kamery zawieszonej nad naszą postacią, a sterowanie przywodzi na myśl klasyczne twin-stick shootery - jedną gałką kontrolera się poruszamy, drugą celujemy i strzelamy. Walka nie jest jednak jedynym ważnym aspektem rozgrywki. Istotne jest również samo prowadzenie śledztwa. Eksplorując otoczenie natykamy się na rozmaite obiekty, z którymi można wejść w interakcje. Otrzymujemy wówczas możliwość wyboru spośród kilku opcji działania, co przynieść korzyści lub coś zgoła innego, np. obniżyć wskaźnik opisujący stan zdrowia psychicznego po przeczytaniu budzącego grozę dokumentu. Produkcja studia Blini daje generalnie sporo możliwości kształtowania własnej przygody, podobnie jak klasyczne komputerowe RPG.

Walce, pomijając sterowanie przypominające twin-stick shootery, całkiem blisko do tytułów typu hack and slash. Stopień trudności jest dość wysoki, ale twórcy nie zaimplementowali mechaniki permadeath będącej integralną częścią wielu gier roguelike (poza tym dostępnych jest tu kilka stopni trudności do wyboru).

Wideo - Lovecraft’s Untold Stories

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper