Xenoraid

Xenoraid

7,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.0
PS4 -
XONE 8.0
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
10tons
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.09.2016
Europa:
30.09.2016
Producent:
10tons
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.09.2016
Europa:
30.09.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Xenoraid (PS4)
8.5
Recenzja: Xenoraid (PS4)
PS4

Xenoraid - opis gry

Xenoraid to dwuwymiarowa strzelanina z pionowym scrollingiem stworzona i wydana przez studio 10tons. Deweloperzy postawili tym razem na szybką akcję i realia science-fiction. Tytuł początkowo zadebiutował na komputerach osobistych, ale później ukazał się również na innych sprzętach.

W 2032 roku nasza planeta została zaatakowana przez mały oddział gwiezdnych najeźdźców. Ziemianie postanowili nie przyglądać się i czekać na kolejne ataki. Stworzono specjalną jednostkę, do której zrekrutowano najlepszych pilotów, a każdemu z nich udostępniono zaawansowanych technologicznie pojazd. To za ich sterami muszą oni stanąć do nierównej walki z nieprzyjacielem.

Twórcy przygotowując tytuł inspirowali się wieloma klasycznymi produkcjami z gatunku. Podczas zabawy należy eliminować kolejne hordy przeciwników. Kampania składa się w sumie z ponad czterdziestu misji, a w ich trakcie przyjdzie się nam zmierzyć z czterema bossami. Świat Xenoraid, co ciekawe, generowany jest losowo, więc za każdym razem piloci muszą zmierzyć się z innymi scenariuszami. W grze zaimplementowano także system rozwoju. Wraz z postępami jesteśmy w stanie udoskonalać potencjał bojowych naszych maszyn.

Sporą innowacją w rozgrywce jest wrzucenie do gry czterech myśliwców – gracz może stale przełączać się pomiędzy maszynami, które dysponują różnym uzbrojeniem. W zależności od potrzeb i rodzaju oponentów można wybrać odpowiednie działka. Autorzy postanowili wykorzystać ten element i obok zwykłej rozgrywki single-player, znalazła się kooperacja, w której może jednocześnie uczestniczyć do czterech zawodników – w tej sytuacji każdy otrzymuje własny pojazd. 

Kampania i kooperacja. to nie wszystko. W Xenoraid udostępniono również tryb Survival, gdzie walczymy z niekończącymi się falami nieprzyjaciół, a także sieciowe rankingi z najlepszymi wynikami graczy z całego świata.

Wideo - Xenoraid

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper