Tchia

Tchia

7,0
8 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.7
PC 7.0
PS4 6.5
STADIA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Awaceb
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
21.03.2023
Europa:
21.03.2023
Producent:
Awaceb
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
21.03.2023
Europa:
21.03.2023

Recenzja redakcji

Tchia - recenzja gry
Roger Żochowski

Roger Żochowski

7.5
Tchia - recenzja gry. Tropikalna przygoda w duchu Zeldy
PS5 PC PS4

Tchia - opis gry

Tchia to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez studio Awaceb. Tytuł ukazał się na komputerach PC, konsolach PS4, PS5 oraz platformie Google Stadia.

Fabuła - Tchia

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja studia Awaceb opowiada o perypetiach tytułowej bohaterki. Akcja rozgrywa się w malowniczym fikcyjnym świecie zainspirowanym Nową Kaledonią, który Tchia przemierza w poszukiwaniu swojego zaginionego ojca. 

Rozgrywka - Tchia

Tchia to trójwymiarowa gra action-adventure. Najważniejszą umiejętnością na podorędziu głównej bohaterki to tzw. soul jumping, czyli przejmowanie kontroli nad zamieszkującymi świat gry stworzeniami, ale też innymi obiektami. Otwiera to przed nami zupełnie nowe możliwości umożliwiające uporanie się z przygotowanymi przez twórców wyzwaniami. Dla przykładu po wcieleniu się w psa zyskujemy zdolność kopania, co przydaje się do pozyskiwania zakopanych map. Twórcy przygotowali ponad trzydzieści stworzeń i obiektów, nad którym nasza podopieczna jest w stanie przejąć kontrolę w trakcie przygody.

Bohaterka w swojej ludzkiej postaci także dysponuje wachlarzem przydatnych zdolności. Potrafi wspinać się na drzewa (a następnie za ich pomocą się katapultować), korzystać z tratwy bądź lotni. Na dalszym etapie zmagań dochodzą także inne atrakcje, jak manipulowanie pogodą lub porami dnia.

W świecie Tchia znajdziemy sporo aktywności, jak minigry, poukrywane tu i ówdzie skarby czy opcjonalne questy wykonywane dla spotykanych NPC-ów. Jedną z przykładowych minigierek jest gra na ukelele.

Wideo - Tchia

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper