Supraland

Supraland

8,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE 6.0
NS -
PC 8.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Supra Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
05.04.2019
Europa:
05.04.2019
Producent:
Supra Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
05.04.2019
Europa:
05.04.2019

Supraland - opis gry

Supraland to gra logiczno-zręcznościowa z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Supra Games. Tytuł ukazał się najpierw na PC, a później trafił też na konsole PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - Supraland

Produkcja studia Supra Games nie stawia szczególnego nacisku na fabułę. Gra pozwala nam wejść w buty czerwonego ludka, który otrzymuje od swoich pobratymców zadanie odwiedzenia wioski niebieskich ludków, by dowiedzieć się, dlaczego blokują czerwonym dostęp do źródeł wody, skazując ich w niedalekiej perspektywie na zagładę.

Rozgrywka - Supraland

Supraland czerpie inspiracje z takich gier jak seria Portal, Metroid czy The Legend of Zelda. Już na początku zmagań zostajemy wrzuceni do otwartego świata, który wprawdzie nie jest może największych rozmiarów, ale wypełniono go po brzegi zawartością i rozmaitymi atrakcjami. Produkcja Supra Games nie trzyma nas przy tym za rękę i nie pokazuje palcem, gdzie się udać. O tym decydujemy sami. 

Podobnie jak w Portal wydarzenia śledzimy z oczu naszego podopiecznego. Rozgrywka sprowadza się najczęściej do rozwiązywania łamigłówek, a te bywają zróżnicowane: przestawianie skrzyń, kolory, elektryczność itd. Supraland daje wiele możliwości, jeśli chodzi o interakcje z otoczeniem, a przy tym -- jak zostało wspomniane -- daje swobodę działania. Zagadki można często rozwiązywać na wiele sposobów, co pozwala dla przykładu odkrywać nowe przejścia prowadzące do innych wyzwań i atrakcji. W razie kłopotów możemy też jednak skorzystać z podpowiedzi oferowanych przez napotkane postaci zamieszkujące tutejszy świat.

Zabawa sprowadza się nie tylko do główkowania. Nasz podopieczny potrafi też walczyć, choć same starcia nie są szczególnie wymagające. Z czasem możemy zdobyć (lub kupić) upgrade’y usprawniające zdolności bohatera. 

Wymagania sprzętowe - Supraland

Minimalne: 

 • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
 • System operacyjny: Windows 7
 • Procesor: Intel Core2Duo 2.66GHz
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: GTX 780
 • Miejsce na dysku: 4 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane:

 • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5 6600 lub AMD Ryzen 1600x
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA Geforce GTX 1060, 3 GB (Legacy: NVIDIA Geforce GTX 780, 4GB) / AMD RX 580, 4 GB (Legacy: AMD R9 290X, 4GB )
 • Miejsce na dysku: 4 GB dostępnej przestrzeni

Wideo - Supraland

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper