Heaven's Vault

Heaven's Vault

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
inkle
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
16.04.2019
Europa:
16.04.2019
Producent:
inkle
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
16.04.2019
Europa:
16.04.2019

Heaven's Vault - opis gry

Heaven’s Vault to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Inkle. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach PC i PlayStation 4, a w późniejszym terminie trafił też na Nintendo Switch.

Fabuła - Heaven’s Vault

Główną bohaterką gry jest archeolog Aliya Elasra, która wraz ze swoimi robotem-pomocnikiem zwanym Six bada tzw. Nebulę i pozostałości po tajemniczej dawnej cywilizacji rozproszonej po kilku księżycach. Jej zadaniem jest znaleźć sposób, by odcyfrować starożytny język i rozwikłać zagadki przeszłości, lecz na tym bynajmniej nie koniec. Aliya musi także odnaleźć zaginioną w niewyjaśnionych okolicznościach konstruktorkę robotów Janniqi Renbę.

Rozgrywka - Heaven’s Vault

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Heaven’s Vault to trójwymiarowa przygodówka point-and-click. Podczas zmagań naszym głównym zadaniem jest rozwiązywanie zagadek związanych ze starożytnym, nieznanym językiem, z którym mamy do czynienia np. na odnajdywanych artefaktach, co wymaga nie tylko zastosowania wcześniej nabytej wiedzy, ale też i dedukcji. W ten sposób pozyskujemy informacje przydające się na dalszych etapach przygody. 

Heaven’s Vault posiada nieliniową strukturę. Gra pozwala nam wybrać drogę, jaką obrać, a silnik Ink stworzony przez developera, studio Inkle, zapamiętuje zarówno to, co zrobiliśmy, jak i to czego nie zrobiliśmy. W tym kontekście warto dodać, że nasze zachowanie ma też wpływ na spotykanych NPC-ów i na to, jak się odnoszą do głównej bohaterki.

Rozgrywkę urozmaicają podróże między księżycami. Jeśli mamy potrzebę odwiedzenia innej lokacji, Aliya może skorzystać ze swojego statku kosmicznego Nightingale. W trakcie tych sekcji przejmujemy nad nim pełną kontrolę.

Po uporaniu się z głównym wątkiem odblokowujemy tryb New Game Plus, w którym znajdziemy dodatkowe wyzwania.

Wymagania sprzętowe - Heaven's Door

Minimalne:

  • System operacyjny: Windows 7
  • Procesor: wsparcie SSE2
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia Geforce GTX 660 / AMD Radeon HD 7850, 2+ GB VRAM
  • DirectX: Wersja 10
  • Miejsce na dysku: 5 GB dostępnej przestrzeni

Wideo - Heaven's Vault

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper