TOCA 2 Touring Cars

TOCA 2 Touring Cars

7,7
78 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.0
PSone 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1999
Europa:
1999
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1999
Europa:
1999

TOCA 2 Touring Cars - opis gry

TOCA 2 Touring Cars to gra wyścigowa wyprodukowana i wydana przez Codemasters na PlayStation i PC. Tytuł poświęcony był (głównie) brytyjskim zawodom TOCA, ale względem pierwowzoru dodano też sporo nowych trybów i dodatków innego rodzaju.

TOCA 2 to nie tylko aktualizacja torów i samochodów. Codemasters usprawniło grafikę, fizykę, dodało także dużo nowej zawartości. Gra nadal może się poszczycić realistycznym (jak na swoje czasy) modelem jazdy, który wymagał od gracza niemałych umiejętności - jeden błąd lub zagapienie powodowało bowiem, że wylatywało się z toru i wszelkie próby zajęcia czołowej pozycji brały w łeb (swoją drogą model zniszczeń także uległ poprawie i jest teraz bardziej dokładny).

Oprócz zawodów z cyklu TOCA dostępne są również dwa inne tryby rozgrywki - Formula Ford (wyścigi odbywają się w specjalnych bolidach) i Ford Fiesta Championship. Nowa jest także możliwość testowania samochodów w Test Track (jazda po torach testowych) i Challenge, czyli różne wyzwania związane z wykręcaniem czasów. Wraca oczywiście Championship, tj. sezon, w którym liczba wyścigów zależna jest od wybranego poziomu trudności (im wyższy, tym jest ich więcej) oraz pojedynczy wyścig, gdzie wybieramy sobie samochód, tor, warunki pogodowe i ilość okrążeń wedle własnego uznania. W przypadku dwóch ostatnich trybów grać możemy ze znajomym.

TOCA 2 jest na licencji. Do wyboru są samochody, które startowały w sezonie ‘98 oraz ówcześni ich kierowcy (z wyjątkiem Nigela Mansella). Nie zabrakło ponadto prawdziwych torów, choć wybór nie był ograniczony tylko do nich. Twórcy udostępnili również te fikcyjne. 

Produkcję Codemasters w momencie premiery oceniano bardzo dobre. W swoim czasie TOCA 2 Touring Cars była zdecydowanie jedną z najlepszych gier wyścigowych na konsolach.

Wideo - TOCA 2 Touring Cars

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper