Demolition Racer

Demolition Racer

6,8
29 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Pitbull Syndicate
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
14 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1999
Europa:
1999
Producent:
Pitbull Syndicate
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
14 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1999
Europa:
1999

Demolition Racer - opis gry

Demolition Racer to gra wyścigowa z silnym naciskiem na rozwałkę. Tytuł jest mocno inspirowany serią Destruction Derby autorstwa Reflections. Za jego produkcję odpowiada Pitbull Syndicate, twórcy serii Test Drive, premiera odbyła się w 1999 roku na PlayStation.

W Demolition Racer zadanie gracza nie polega tylko na byciu najszybszym, musi on także demolować swoich rywali, co gra nagradza punktami. Twórcy przygotowali pięć wariantów zabawy.

 

Pierwszy z nich to Demolition, czyli sól gry. Musimy w nim nie tylko przekroczyć linię mety na jak najwyższej pozycji, ale także uprzykrzać życie przeciwnikom obijając ich samochody. Za rozwałkę przyznawane są punkty, bonusową ich ilość otrzymamy jeśli np. zniszczymy kogoś doszczętnie lub wylądujemy na jego dachu.

 

Kolejne tryby to Chase, czyli standardowy wyścig (liczy się tylko pozycja na mecie) i Chicken, gdzie ścigamy się jadąc pod prąd. Mniej standardowy jest Last Man Standing (demolka na arenie) oraz Suicide, w którym wygrywa ten, kto pierwszy zniszczy swój samochód.

 

Rywalizacja odbywa się także w ligach, których twórcy przygotowali pięć. Zawody składają się z pewnej ilości wyścigów i za zwycięstwa jesteśmy wynagradzani nowymi samochodami, torami i innymi bonusami. Jeśli chodzi o suche liczby, samochodów w Demolition Racer jest łącznie osiem, aren trzy, a torów jedenaście. W przypadku aut możemy ponadto zmieniać (personalizować) ich wygląd.

 

Demolition Racer nie spotkało się z tak ciepłym przyjęciem jak seria Destruction Derby. Grę krytykowano zwłaszcza za wysoki poziom trudności, choć dostawało się także grafice.

 

Produkcja Pitbull Syndicate mogło się pochwalić w swoim czasie ścieżką dźwiękową z licencjonowaną muzyką takich zespołów, jak Cirrus, Empirion czy Fear Factory.

Wideo - Demolition Racer

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper