Formula 1 97

Formula 1 97

7,4
14 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PSone 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bizarre Creations
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
52.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.09.1997
Europa:
26.09.1997
Producent:
Bizarre Creations
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
52.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.09.1997
Europa:
26.09.1997

Formula 1 97 - opis gry

Formula 1 97 to gra wyścigowa wyprodukowana przez studio Bizarre Creations i wydana przez Psygnosis na PlayStation i komputery osobiste. Była to druga i ostatnia produkcja Bizarre Creations poświęcona tytułowej dyscyplinie sportowej. Serię następnie przejął inny developer, co w efekcie doprowadziło do obniżki jej formy.

Formula 1 97 w znaczący sposób udoskonala to, co Bizarre Creations przedstawiło przy swojej pierwszej próbie zmierzenia się z licencją. Do dyspozycji otrzymujemy wszystkich kierowców, zespoły oraz tory z sezonu rozgrywanego w 1997 roku. Jeśli chodzi o te ostatnie, w grze znajdziemy nawet portugalski Estoril, który nie był częścią oficjalnego kalendarza zawodów oraz kilka bonusowych obiektów wymagających odblokowania.

 

Do wyboru otrzymujemy dwa główne tryby: Arcade oraz Championship. W tym pierwszym mamy do czynienia z bardziej zręcznościowym modelem jazdy oraz upływającym czasem który wydłużamy przejeżdżając przez checkpointy. Championship to z kolei tutejsze danie główne. Mamy w nim do rozegrania cały sezon. Jeszcze przed jego rozpoczęciem możemy zadecydować o liczbie okrążeń pojedynczego wyścigu (może on trwać tyle co w rzeczywistości) i pogodzie, która, to nowość, przy pewnych ustawieniach zmienia się sama w trakcie trwania rywalizacji. Pozostałe nowości to widok z wnętrza bolidu (wówczas paprochy mogą ograniczyć nam widoczność, jednak nie jest to opcja ustawiona domyślnie), więcej możliwości grzebania w ustawieniach czy sterowanie gałką.

 

Formula 1 97 stara się jak najwierniej przedstawić swoją dyscyplinę. Bolidy poszczególnych zespołów mają różne osiągi, co oznacza chociażby, że mistrzostwo zdobyć łatwiej jadąc Ferrari bądź Williamsem. Przed każdym wyścigiem musimy wziąć udział w sesji kwalifikacyjnej, która ustali z jakiej pozycji wystartujemy. Jeśli z niej zrezygnujemy, wyścig rozpoczniemy na końcu stawki. Natomiast już w jego trakcie zważać musimy na stan ogumienia i ilość paliwa. Po raz pierwszy w historii serii Psygnosis pojawiły się też flagi informujące nas o tym, co dzieje się na torze.

Wideo - Formula 1 97

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper