Gran Turismo 2

Gran Turismo 2

8,9
337 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Polyphony Digital
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
150 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.12.1999
Europa:
28.01.2000
Producent:
Polyphony Digital
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
150 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.12.1999
Europa:
28.01.2000

Gran Turismo 2 - opis gry

Gran Turismo, wydane na europejskim rynku w 1998 roku, było tytułem przełomowym. Po raz pierwszy gracze konsolowi otrzymali wyścigi z takim stopniem symulacyjnego gameplayu oraz z tak rozwiniętą flotą samochodów, którymi można było kierować. Gra odniosła spektakularny sukces komercyjny, rozchodząc się w samej Europie w ponad 4 mln egzemplarzy. Stworzenie Gran Turismo 2 było w takiej sytuacji racjonalnym posunięciem. Nowa gra trafiła do sklepów na Starym Kontynencie w 2000 roku.

Polyphony Digital wykorzystało w Gran Turismo 2 wiele elementów wypracowanych w trakcie 5 lat tworzenia pierwszej odsłony serii. Pozostał m.in. ten sam silnik graficzny, wykorzystujący wg Yamauchiego "70% mocy PlayStation". Fizyka zachowania wozów również nie zmieniła się w istotny sposób. Tytuł oferuje rozgrywkę o symulacyjnym zacięciu, ale nadal nie poprawiono wielu elementów, które kojarzą się raczej z tytułami arcade'owymi (np. odbijanie się od band, co pomaga w ostrych łukach). Ponownie w grze pojawiły się dwa główne tryby zabawy: moduł Arcade oraz Gran Turismo. W przypadku tego drugiego gracz musi zdobywać kolejne licencje wyścigowe, by uzyskać dostęp do coraz ważniejszych wyzwań. Wygrywanie kolejnych zawodów nagradzane jest pieniędzmi, za które możemy kupować nowe samochody i części do nich.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W bezpośrednim zestawieniu z Gran Turismo gra wypada bardzo podobnie pod względem gameplayu, oferując praktycznie takie same wrażenia z kierowania samochodami. Największe zmiany zaszły w zakresie oferowanej zawartości - do dyspozycji gracze mają tym razem prawie 650 wozów i 27 torów wyścigowych, w tym również rajdowe odcinki specjalne. Ważną zmianą gameplayową jest również to, że teraz możemy brać udział w oddzielnych wyścigach, bez potrzeby angażowania się w cały turniej.

 

Po premierze amerykańskiej wersji okazało się, że w kodzie gry znalazło się kilka błędów i glitchy (np. bug niepozwalający na wyświetlenie komunikatu o ukończeniu gry w 100%, albo powodujący znikanie samochodów po save'owaniu).

 

Tytuł został przyjęty bardzo ciepło przez recenzentów, zdobywając noty bliskie maksymalnych. Gran Turismo 2 odniosło również wielki sukces komercyjny - gra rozeszła się w ilości 9,37 mln egzemplarzy na całym świecie.

Wideo - Gran Turismo 2

Komentarze (60)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper