Motorhead

Motorhead

7,2
44 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.3
PSone 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Digital Illusions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
15.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.1998
Europa:
04.1998
Producent:
Digital Illusions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
15.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.1998
Europa:
04.1998

Motorhead - opis gry

Motorhead to gra wyścigowa w klimatach futurystycznych wyprodukowana przez Digital Illusions. Tytuł ukazał się na PC i PS1 Cechą wyróżniającą ten tytuł był silnik graficzny. Motorhead było nominowane do nagrody BAFTA w 1998 roku.

Motorhead to niezwykła dynamiczna gra wyścigowa dla której sceną są futurystyczne miejskie scenerie. Model jazdy jest tu czysto zręcznościowy - dbamy tylko o szybkość, a jeśli przywalimy w ścianę nie ma problemu, możemy za chwilę wrócić na tor bez żadnych przeszkód.

Dalsza część tekstu pod wideo

Twórcy przygotowali na użytek swojej gry osiem tras mogących się pochwalić atrakcyjną, różnorodną scenerią - ścigamy się po górskich uliczkach z widokami na miasto, po obskurnych dzielnicach przemysłowych z pracującą w tle maszynerią, wśród futurystycznych statków powietrznych, wielkich łodzi podwodnych itd. itp. Oprócz wspomnianej ósemki dochodzą także lustrzane odbicie tych samych torów, co trochę wydłuża żywotność tytułu. Same wyścigi wymagają od grającego nie lada umiejętności nie tylko ze względu na wymyślny projekt tras i szybkie tempo. Także sterowani przez konsolę rywale (siedmiu w każdym wyścigu) zbytnio się nie patyczkują i przeszkadzają jak mogą.

Motorhead, jak przystało na grę wyścigową, oferuje kilka podstawowych trybów rozgrywki. Są to pojedynczy wyścig, Time Attack (jazda na czas), multiplayer i League Races. Ten ostatni to turnieje - rzecz w grze najważniejsza bowiem pozwala odblokować dodatkową zawartość. Turnieje warto zaliczać (a wręcz trzeba), ponieważ ilość udostępnionych na początku samochodów i torów nie powala - mamy ich raptem po dwie sztuki.

Główne zarzuty pod adresem Motorhead dotyczyły właśnie niewielkiej ilości podstawowego contentu i konieczności wygrywania nudnych, niekiedy trudnych lig, by grę nieco sobie uatrakcyjnić. W wersji PC-owej sytuację poprawiał sieciowy multiplayer, ale na PlayStation (z oczywistych powodów) nie był on dostępny.

Wideo - Motorhead

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper