Super Stardust Delta

Super Stardust Delta

8,2
21 oceny

Ocena wg platformy:

PS Vita 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Housemarque
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
15.02.2012
Europa:
22.02.2012
Producent:
Housemarque
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
15.02.2012
Europa:
22.02.2012

Super Stardust Delta - opis gry

Super Stardust Delta to strzelanina wyprodukowana przez fińskie studio Housemarque i wydana przez Sony Computer Entertainment. Tytuł ukazał się w cyfrowej dystrybucji tylko na PlayStation Vita.

Super Stardust Delta pod względem rozgrywki jest twin-stick shooterem. Oznacza to, że jedną gałką się poruszamy, a drugą strzelamy. Podczas rozgrywki kierujemy małym statkiem kosmicznym zmagającym się z chmarami przeciwników i innych przeszkód. Same plansze przypominają niewielkie planety. Łącznie na przejście czeka tu 25 poziomów umiejscowionych w pięciu ‘światach’. Na końcu każdego czeka na nas starcie z bossem.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nasz statek dysponuje kilkoma rodzajami broni, w tym bombami, osłoną oraz boostem pozwalającym łatwiej kontrolować maszynę. Istnieją dwa rodzaje pocisków, które wystrzeliwuje. Bazują one na ogniu i lodzie i możemy się pomiędzy nimi przełączać w każdej chwili, a w zasadzie musimy. Atakiem jednego typu nie pokonamy bowiem wszystkich nieprzyjaciół. Działanie pocisków można ulepszać, do czego służą power-upy w postaci specjalnych żetonów. W skrajnych sytuacjach przydają się wspomniane bomby, które eliminują wszystkich na znacznym obszarze. Do wyboru mamy trzy ich rodzaje, każdy odpalany innym sposobem - poprzez użycie ekranu dotykowego, touchpada znajdującego się z tyłu konsoli lub potrząsając nią (swoją drogą ruszając konsolą możemy także zmieniać położenie kamery).

Gra posiada aż jedenaście trybów rozgrywki oraz oferuje sieciowe rankingi. Większość trybów umożliwia dokonanie wyboru pomiędzy metodami sterowania. Są dwa - Delta oaz Pure. W przypadku Delta korzystamy z rozmaitych funkcji przenośnej konsoli Sony (touchpad, ekran dotykowy itd.), z kolei Pure jest dla osób preferujących tradycyjne sterowanie bez wspomnianych gimmicków.

Wideo - Super Stardust Delta

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper