Rez Infinite

Rez Infinite

7,6
16 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 9.0
PC 6.5
PS4 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Enhance Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Muzyczna
Premiery
Świat:
13.10.2016
Europa:
13.10.2016
Producent:
Enhance Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Muzyczna
Premiery
Świat:
13.10.2016
Europa:
13.10.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Rez Infinite (PS4)
7.5
Recenzja: Rez Infinite (PS4)
PS4

Rez Infinite - opis gry

Rez Infinite to tytuł łączący cechy strzelanki (shmupa) oraz gry muzycznej. Za jego produkcję odpowiadało studio Enhance Games, którego założycielem był Tetsuya Mizuguchi, twórca pierwowzoru. Infinite to remaster Rez. Produkcja ukazała się na PlayStation 4 i korzystała z gogli VR (choć nie były one niezbędne).

Założenia są takie same jak w przypadku oryginału. Gra posiada fabułę, która jest punktem wyjścia dla naszych zmagań. Akcja ma miejsce we wnętrzu superkomputera, w którym za przepływ informacji odpowiada sztuczna inteligencja zwana Eden. AI podejmuje decyzję o zamknięciu, gdy dochodzi do wniosku, że nie jest w stanie przetrawić gigantycznej ilości danych wpuszczanych do sieci. W efekcie ludzkość znajduje się na krawędzi katastrofy. Aby temu przeciwdziałać, gracz wciela się w hakera, który nie tylko nie może dopuścić do zamknięcia systemu, ale po drodze musi również wyeliminować wirusy i przebić się przez firewalle.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rez to tzw. shooter na szynach. Kontrolujemy tu avatar, który porusza się po z góry wyznaczonej drodze i eliminuje napotkanych przeciwników. Najpierw lockuje się on na celu (maksymalnie ośmiu), a następnie odpala swój atak. Jeśli nie zdąży, otrzyma obrażenia. Tym co wyróżnia Rez jest nie tylko abstrakcyjny styl graficzny, ale także znaczenie dźwięków/muzyki. Nie uraczymy tu tradycyjnych efektów dźwiękowych. To my generujemy muzykę swoimi dokonaniami, a wystrzał jest nie tyle zależny od samego wciśnięcia przycisku, co od rytmu właśnie.

Główny tryb rozgrywki składa się z kilku stref, a te dzielą się dodatkowo na pomniejsze poziomy. Pod koniec każdej strefy czeka na nas walka z bossem. Przechodząc kolejne plansze zgarniamy power-upy. Jeden regeneruje zdrowie (określane tutaj jako evolution bar), drugi pozwala na wejście w stan zwany Overdrive. Dzięki niemu jesteśmy w stanie odpalić grad pocisków zasypujący nacierających wrogów. Poziom trudności zależny jest od naszych poczynań. Gdy radzimy sobie dobrze, przeciwnicy się nie patyczkują. I na odwrót - słaba forma sprawia, że mamy łatwiej. W Rez Infinite, co warto dodać, nie ma wskaźników zdrowia. Na początku sylwetką przypomina on człowieka, ale wraz z kolejnymi obrażeniami ulega to zmianie - bezpośrednio przed skuchą jest już tylko kulą.

Rez Infinite oprócz poprawionej oprawy A/V (rozdzielczość 1080p na PS4 lub 4K na PS4 Pro/dźwięk 3D) oraz wsparcia VR oferuje też zupełnie nową planszę zwaną Area X. W odróżnieniu od ‘zwykłych’ leveli jest ona bardziej otwarta, co więcej, nasza postać zyskuje też w trakcie jej przechodzenia nową zdolność pozwalającą szybciej się poruszać.

Wideo - Rez Infinite

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper