Dead Nation

Dead Nation

Ocena wg platformy:

PS4 7.5
PS3 7.6
PS Vita 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Housemarque
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
13 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.11.2010
Europa:
01.12.2010
Producent:
Housemarque
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
13 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.11.2010
Europa:
01.12.2010

Recenzja redakcji

Recenzja: Dead Nation: Apocalypse Edition (PS4)
7.0
Recenzja: Dead Nation: Apocalypse Edition (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Dead Nation - opis gry

Dead Nation to gra studia Housemarque, wydana przez Sony Computer Entertainment na PlayStation 3, PS Vita i PlayStation 4. Gra po raz pierwszy ukazała się z końcem listopada roku 2010, i od tego czasu stała się jedną z najbardziej popularnych gier dostępnych w usłudze PlayStation Network.

Fabuła jest bardzo umowna - przed konkretną misją możemy zobaczyć przerywnik komiksowy. Oczywiście Dead Nation rozgrywką stoi, więc nie ma co liczyć na zaskakujące zwroty akcji oraz barwną historię.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Gra jest z gatunku shoot’em up. Upraszczając - naszym zadaniem jest parcie do przodu przez konkretną mapę oraz eksterminowanie kolejnych setek, a nawet tysięcy atakujących nas nieumarłych. Mimo, że samo zapoznanie się z mechaniką gry problemu nie stanowi, trzeba zaznaczyć, że produkcja łatwa nie jest. Gracz początkowo dostaje zwykły karabin - który jest wyposażony w latarkę oraz celownik laserowy. W miarę postępu w grze, można kupować nowe bronie oraz zbroję, która wpływa na atrybuty kierowanej postaci. Tak też, w grze znajdziemy zarówno standardowy karabin maszynowy, flary, granaty oraz... wyrzutnię bardzo ostrych dysków, które są w stanie przeciąć na pół naszych wrogów. Możliwości w samej grze jest dużo więcej! Każdą broń można ulepszać - walutą są punkty zebrane w trakcie danej mapy. Natomiast, jeśli niepożądany gość zbliży się do nas zbyt blisko, możemy wykonać cios z bliska. Bardzo ważnym elementem tej gry jest tryb wieloosobowy. Gra w trybie kooperacji ze znajomym potrafi stać się jeszcze lepsza. W ten sposób można przejść tryb fabularny, zarówno w sieci jak i na podzielonym ekranie jednego telewizora.

 

Grę najprościej można przedstawić jakoLeft 4 Dead z rzutu izometrycznego. I w żadnym przypadku nie jest to minus tej produkcji! Mimo, mogło by się zdawać, wyświechtanej tematyki oraz bardzo starej formuły, gra daje bardzo dużo frajdy. Oprócz tego, prawie rok po premierze, ukazał się duży dodatek do gry - Road To Devastation. Daje nam trzy różne ścieżki, którymi możemy podążać, a każda z nich oferuje różne bonusy - a przy kolejnych próbach jest ciężej. Wersja na PS4 o podtytule Apocalypse Edition szczyci się lepszą oprawą i kilkoma usprawnieniami rozgrywki. W wersji na PS4 dostępne są też Wyzwania – gracz może przesyłać wyniki z misji pojedynczych do znajomych z PSN i rzucać im wyzwania. Nowy jest też tryb Transmisja+ pozwalający tworzyć interaktywny strumień poprzez naciśnięcie przycisku SHARE. W tym trybie widzowie mogą co jakiś czas głosować i na różne sposoby wpływać na rozgrywkę danego gracza. Ponadto dodatek 'Road to Devastation' jest też dołączony do podstawowej wersji gry.

Wideo - Dead Nation

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (35)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper