Geometry Wars 3: Dimensions

Geometry Wars 3: Dimensions

7,7
21 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.5
PS4 7.6
XONE 8.5
PS3 -
X360 10.0
PS Vita 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Lucid Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.11.2014
Europa:
26.11.2014
Producent:
Lucid Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.11.2014
Europa:
26.11.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Geometry Wars 3: Dimensions (PS4)
8.0
Recenzja: Geometry Wars 3: Dimensions (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Geometry Wars 3: Dimensions - opis gry

Geometry Wars 3: Dimensions jest produkcją przygotowaną przez studio Lucid Games, do którego dołączyli członkowie Bizzare Creations – twórcy dwóch pierwszych odsłon. Gra jest zręcznościówką, która polega na kierowaniu statkiem kosmicznym i walce z rywalami. Tytuł zadebiutował na PS4, PS3, XOne, X360 oraz komputerach klasy PC w 2014 roku. W lipcu następnego roku odbyła się premiera na  PS Vita.

Założenia zabawyw trzeciej części nie uległy zmianie - to dwugałkowa naparzanka osadzona w krainie figur i geometrycznych kształtów, pełna efektów wizualnych i neonowych odblasków. Tym razem jednak zamiast plansz na płaskich przestrzeniach, dostajemy poziomy na trójwymiarowych obiektach, które okrążamy wokół osi. Przypomina to do złudzenia Super Stardust HD, ale tutaj oprócz kul oblatujemy także walce, sześciany czy skorupę orzeszka ziemnego - jest ciekawiej i wymaga to zupełnie odmiennej taktyki.
Dalsza część tekstu pod wideo
 
Podstawowy tryb Adventure składa się z 50 poziomów. Każdy etap jest na swój sposób niepowtarzalny - raz głównym przeciwnikiem jest uciekający czas, innym - zaledwie jedno życie, a po jego stracie rozpoczynamy zmagania od nowa. Misje są zróżnicowane - zapobiegamy epidemii wirusa, strzelamy do przeciwników na kurczącym się z każdą sekundą terenie czy też staramy się ujść z życiem bez amunicji. Nie brakuje też wielofazowych potyczek z bossami. Cel jest zawsze jeden - osiągnąć jak najwyższy pułap punktów, równoznaczny ze zgarnięciem gwiazdki odblokowującej dostęp do kolejnych levelów. 
 
Kluczem do czesania kosmicznych wyników jest gromadzenie zielonych kryształków. Trzeba jednak być szybkim i zręcznym - znikają po kilku sekundach od destrukcji przeciwnika. Im więcej uda się ich zebrać, tym większy mnożnik punktów. A pomiędzy planszami dopakujemy nimi też dopałki (np. dron zbierający za Ciebie kryształki albo zmasowany atak rakiet = jeszcze więcej sposobów bicia rekordów). Mimo że rozgrywka wymaga setek podejść, to powtarzanie nie frustruje - wszystko ładuje się w mgnieniu oka. Nie zabrakło też opcji rozgrywki wieloosobowej w formie lokalnej kooperacji oraz sieciowych pojedynków. Dla fanów retro przygotowano osobny tryb Classic z wariantami rozgrywki z Geometry Wars 2 (Deadline, King, Evolved, Pacifism i Waves). Tutaj zabawa sprowadza się wyłącznie do walki o jak najlepszy wynik, a jedynym power-upem jest zwykła bomba czyszcząca cały ekran. 

Wideo - Geometry Wars 3: Dimensions

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper