Stuntman

Stuntman

6,1
27 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Reflections Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Samochodówka
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
23.06.2002
Europa:
06.09.2002
Producent:
Reflections Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Samochodówka
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
23.06.2002
Europa:
06.09.2002

Stuntman - opis gry

Stuntman to gra zręcznościowa, w której gracz wciela się w pracującego przy kręceniu filmów kaskadera samochodowego. Za jej produckję odpowiadało studio Reflections, twórcy popularnej serii Driver. Tytuł ukazał się na PlayStation 2 w 2002 roku.

Trudno powiedzieć, by Stuntman posiadał jakiś istotniejszy wątek fabularny. Wcielamy się tu w postać kaskadera pracującego przy filmach akcji. Najpierw są to niszowe produkcje, ale z czasem wspinamy się po drabinach kariery. Na końcu kręcimy już wyłącznie hollywoodzkie blockbustery.

 

Do wyboru są trzy warianty rozgrywki. Najważniejsza jest kariera, czyli Stuntman Career. Bierzemy w niej udział przy kręceniu sześciu filmów (nawiązujących do prawdziwych produkcji, np. Indiany Jonesa lub azjatyckiego kina akcji), a każdy film to od czterech do ośmiu zadań. Mogą to być różne mniej lub bardziej widowiskowe sceny - pościgi ciasnymi uliczkami, skoki przez okna, skoki pomiędzy dwoma pędzącymi pociągami itd. Przed każdą z nich otrzymujemy wytyczne, ba, nawet jesteśmy w stanie wyuczyć się sztuczek stosowanych przez prawdziwych kaskaderów. Po zakończeniu zdjęć jesteśmy nagradzani w dwojaki sposób. Po pierwsze, możemy obejrzeć zwiastun filmu, w którego kręceniu uczestniczyliśmy. Po drugie - otrzymujemy kasę, samochody i części.

 

Tu pojawia się drugi tryb - Stunt Construction. Możemy w nich zrobić użytek ze zdobytych w karierze gratów i własnymi siłami stworzyć poziomy, które będą bardziej widowiskowe od tych dostępnych w 'karierze'. Całość wieńczy Driving Games, tryb, w którym możemy podjąć różne wyzwania związane z kierowaniem wirtualnych pojazdem, np. te skupiające się na precyzji i szybkości.

 

Stuntman zgarnął w swoim czasie przyzwoite oceny. Grę Reflections chwalono za oprawę graficzną, fizykę i unikalny pomysł, choć minusem był bardzo wysoki poziom trudności. Tytuł doczekał się kontynuacji, jednak za jego produkcję odpowiadało już Paradigm Entertainment.

Wideo - Stuntman

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper