Burnout 3: Takedown

Burnout 3: Takedown

Ocena wg platformy:

PS2 8.7
XBOX 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Criterion Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Samochodówka
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
07.09.2004
Europa:
10.09.2004
Polska:
10.09.2004
Producent:
Criterion Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Samochodówka
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
07.09.2004
Europa:
10.09.2004
Polska:
10.09.2004

Burnout 3: Takedown - opis gry

Burnout 3: Takedown to trzecia odsłona w serii wyścigów stworzonych przez deweloperów ze studia Criterion Games. Trzeci epizod był pierwszym wydawanym przez Electronic Arts, po tym jak zbankrutowało Acclaim Entertainment. Gra pojawiła się na europejskim rynku w wersji na PS2 oraz Xboksa we wrześniu 2004 roku. W Japonii tytuł został wydany tylko w wersji na PS2.

Tworzenie Burnout 3: Takedown opóźniło się niespodziewanie po tym jak w 2003 roku zbankrutowało Acclaim Etertainment. Po przejęciu projektu przez Electronic Arts premiera została przesunięta po raz kolejny, tak by wprowadzić zmiany, które były konieczne wg EA.

Dalsza część tekstu pod wideo
 
W Burnout 3: Takedown ponownie gwoździem programu stały się efektowne kraksy z innymi samochodami w trakcie wyścigów. W grze pojawiły się dwa tryby skoncentrowane na zmaganiach na różnych trasach i trzy skupione przede wszystkim na wykonywaniu jak najbardziej efektownych karamboli. W trakcie zmagań gracz otrzymuje chwilowe przyspieszenie za wyjątkowo niebezpieczną jazdę (drift, wjeżdżanie na "czołówki" itd). Bonusy otrzymuje się również za powodowanie kraks oponentów (nazywanych "Takedownem"). W module "Crash Junction" zadaniem gracza jest rozpędzenie się i wjechanie na ruchliwe skrzyżowanie w taki sposób, by spowodować najbardziej spektakularny karambol. Gracz nagradzany jest pieniędzmi za wyrządzenie jak największych zniszczeń w ruchu samochodowym. Do odblokowania we wszystkich trybach jest 67 różnych pojazdów, m.in. autobus, wóz strażacki czy śmieciarka. Tytuł obsługiwał także moduł sieciowy - 15 kwietnia 2010 roku EA wyłączyło jednak serwery pozwalające na rozgrywkę online.
 
Gra otrzymała znakomite oceny w recenzjach branżowych. Średnia not w przypadku obu wersji wynosi 93/100. Tytuł wielokrotnie nazywany był "królem arcade'owych wyścigów". Do dzisiaj trzecia odsłona Burnouta ma wielu fanów, którzy stale do niej wracają. Produkcja Criterion sprzedała się również w dużych ilościach - na całym świecie rozeszło się ponad 3 mln egzemplarzy gry.

Wideo - Burnout 3: Takedown

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper