Driv3r

Driv3r

Ocena wg platformy:

PC 5.4
PS2 6.7
XBOX 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Reflections Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Samochodówka,   Otwarty świat
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
21.06.2004
Europa:
21.06.2004
Polska:
28.06.2004
Producent:
Reflections Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Samochodówka,   Otwarty świat
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
21.06.2004
Europa:
21.06.2004
Polska:
28.06.2004

Driv3r - opis gry

Wydany w 2004 roku na PlayStation 2 i Xboksa Driv3r, znany również jako Driver 3, stanowi kontynuację wydanej w 2000 roku gry Driver 2. Tytuł w późniejszym terminie trafił na PC. Gra odchodzi jednak od rozwiązań, jakie stanowiły cechę charakterystyczną poprzednich odsłon serii i proponuje model rozgrywki przypominający ten, który gracze znają choćby z Grand Theft Auto IV.

Gracz wciela się tutaj w policjanta – Tannera - którego zadaniem jest infiltracja środowisk przestępczych, co ma doprowadzić do pojmania Jericho, jego odwiecznego wroga. Tym razem, deweloperzy oddali w nasze ręce trzy prawdziwe miasta, na ulicach których nie tylko rozbijamy się za kierownicą samochodu, lecz także uczestniczymy w starciach z gangsterami. W trakcie rozgrywki odwiedzamy zatem Miami, Niceę oraz Stambuł, które odtworzono szczegółowo, a przy tym zachowano specyficzny dla nich klimat.

Absolutną nowością oraz elementem, który jest krytykowany przez fanów, jest możliwość przejęcia bezpośredniej kontroli nad bohaterem i poruszanie się poza pojazdem, z której deweloperzy uczynili główny element rozgrywki.

Tanner radzi sobie z obsługą broni palnej (od pistoletów, przez karabiny maszynowe, po wyrzutnie rakiet), choć wielokrotnie wykazuje się także umiejętnością walki przy użyciu broni białej. Dzięki temu nie tylko uczestniczy w strzelaninach, lecz także w drobnych kradzieżach oraz śledzeniu i ochronie ważnych dla fabuły osób. Opowiedziana w grze historia jest przekazywana przede wszystkim poprzez przerywniki filmowe, a wśród aktorów wcielających się w poszczególne postacie można znaleźć takie nazwiska jak Michelle Rodriguez czy Mickey Rourke.

Oczywiście nie mogło tutaj zabraknąć pojazdów, które do tej pory stanowiły wizytówkę serii. Gracz może zasiąść za kierownicą samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli, a nawet łodzi oraz brać udział w efektownych pościgach. Wykorzystana przez twórców technologia pozwoliła na zaimplementowanie rozbudowanego modelu uszkodzeń - na karoserii pojawiają się dziury po kulach, jej poszczególne elementy odpadają po kraksie, a trafiony serią z karabinu silnik potrafi odmówić posłuszeństwa.

Wideo - Driv3r

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper