Streets of Rage 4

Streets of Rage 4

8,1
49 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.4
PC 8.7
PS4 8.3
XONE 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Lizardcube
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
6 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.04.2020
Europa:
30.04.2020
Producent:
Lizardcube
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
6 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.04.2020
Europa:
30.04.2020

Recenzja redakcji

Streets of Rage 4 – recenzja. Wielki powrót po latach
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Streets of Rage 4 – recenzja. Wielki powrót po latach
NS PC PS4 XONE

Streets of Rage 4 - opis gry

Streets of Rage 4 to chodzona bijatyka wyprodukowana przez studio Lizardcube i wydana przez DotEmu. Była to pierwsza część Streets of Rage od czasu 'trójki' wydanej w 1994 roku. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach.

Akcja wydanej po 26 latach latach czwartej części Streets of Rage rozgrywa się w tym samym uniwersum co poprzednie odsłony. Dziesięć lat minęło od wydarzeń przedstawionych w Streets of Rage 3. Antagonista z tamtych czasów, czyli Mr. X, został pokonany, ale na miasto Wood Oak City po krótkim okresie pokoju znów napiera fala przemocy. Liderami podnoszącej łeb przestępczości są dzieci Pana X - Mr. i Ms. Y.

Dalsza część tekstu pod wideo

Założenia rozgrywki nie uległy oczywiście zmianie. Streets of Rage 4 to tradycyjna chodzona bijatyka. W grze pojawiają się postacie znane z poprzedników, jak Axel Stone, Blaze Fielding i Adam Hunter, a także zupełnie nowe twarze: Cherry (córka Adama) oraz Floyd, którego potencjał bojowy podnoszą cybernetyczne części. 

Poza podstawowymi rodzajami ataków nasi podopieczni dysponują także atakami specjalnymi, których użycie zużywa jednak część energii. Z drugiej strony w ‘czwórce’ zaimplementowano także zupełnie nowe rozwiązanie: utraconą w ten sposób energię można mianowicie odzyskać, jeśli będziemy kontynuować ofensywę. Oprócz tego możemy też korzystać z rozmaitych elementów otoczenia i znajdowanych broni, tymi zaś można następnie ciskać w przeciwników. Na uwagę zasługują też ściany (przydające się do obijania nieprzyjaciół), możliwość juggle’owania (wybicia przeciwnika i następnie atakowania go, gdy wciąż utrzymuje się w powietrzu) oraz gromadzenie gwiazdek, które pozwalają używać specjalnych zdolności.

Główny wątek składa się z dwunastu poziomów. Grać możemy z innymi osobami w co-opie lub rywalizować z nimi w trybie Battle Mode. Żywotność zabawy wydłuża bonusowa zawartość czekająca na odblokowanie: postacie z pierwszych części Streets of Rage (wykonane w stylistyce 16-bitowej) czy utwory muzyczne. 

Wideo - Streets of Rage 4

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper