Hamsterdam

Hamsterdam

10,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 10.0
PS Vita -
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Muse Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
01.08.2019
Europa:
01.08.2019
Producent:
Muse Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
01.08.2019
Europa:
01.08.2019

Hamsterdam - opis gry

Hamsterdam to gra akcji wyprodukowana przez niezależne studio Muse Games. Tytuł ukazał się na komputerach, urządzeniach przenośnych oraz konsolach PlayStation Vita i Nintendo Switch. Jego produkcja została sfinansowana na serwisie Kickstarter.

Sceną dla gry jest tytułowe miasto Hamsterdam zamieszkane przez różne zwierzęta. Ma ono jednak poważny problem: coraz śmielej poczynających sobie przestępców. Z autopsji doświadcza tego główny bohater, chomik Primm, którego dziadek zostaje porwany przez gang niejakiego Marlo. Primm para się sztukami walki, ale jego zadanie nie będzie łatwe. Będzie on musiał odwiedzać kolejne dzielnice Hamsterdamu, by uporać się z przeważającymi siłami wroga, a w ostateczności uwolnić miasto i dziadka z łap bandziorów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem rozgrywki Hamsterdam to połączenie bijatyki z grą rytmiczną. Podczas rozgrywki spotykamy grupy zakapiorów, którym musimy sprać gęby. Za wyprowadzanie zwykłych ataków odpowiada jeden przycisk, a wciskanie go w odpowiednim rytmie pozwala zwiększyć siłę uderzenia (pojawiają się sygnały, które informują nas kiedy należy to zrobić). Przeciwnicy oczywiście nie stoją niewzruszeni - gdy pojawia się błysk, oznacza to, że wyprowadzą atak, który my jesteśmy w stanie uniknąć. Udane uderzenia z naszej strony nabijają wskaźnik KO, ten zaś pozwala nam użyć specjalnej techniki pozwbawiajacej rywala całego paska zdrowia.

Lwia część rozgrywki wygląda jak opisany powyżej przypadek, ale od czasu do czasu schemat jest urozmaicany sekwencjami QTE, do których dochodzi zwłaszcza podczas starć z bossami, a także zręcznościowymi minigrami w rodzaju ucieczki przed toczącą się kulą lub poziomami w stylu dwuwymiarowych platformerów. 

Wideo - Hamsterdam

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper