The TakeOver

The TakeOver

8,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC -
PS4 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Pelikan13
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
10.11.2019
Europa:
10.11.2019
Producent:
Pelikan13
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
10.11.2019
Europa:
10.11.2019

The TakeOver - opis gry

The TakeOver to chodzona bijatyka wyprodukowana i przez niezależne studio Pelikan13. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz konsolach Nintendo Switch i PlayStation 4.

The TakeOver to chodzona bijatyka inspirowana klasykami gatunku, zwłaszcza seriami Streets of Rage i Final Fight. Gra nie zawraca sobie głowy opowiadaniem złożonych historii. W produkcji Pelikan13 do wyboru otrzymujemy trzy grywalne postacie różniące się trochę umiejętnościami, parametrami i wyposażeniem. Na przejście czeka tu siedem plansz i łącznie ponad dwadzieścia unikalnych lokacji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pomimo pewnych różnic między postaciami sterowanie wygląda tak samo w przypadku wszystkich. Na uwagę zasługuje zwłaszcza tutejszy system combosów. Podczas zmagań korzystamy zasadniczo z dwóch przycisków pozwalających wyprowadzać ataki - jeden odpowiada za ciosy pięściami, drugi za kopniaki. Łącząc poszczególne ataki klecimy mniej lub bardziej niszczycielskie combosy, które mogą pozbawić nieprzyjaciół całych pasków zdrowia (przy jeszcze jednym założeniu, że nikt nam tego obijania nie przerwie).

W grze zaimplementowano też inne mechaniki. Podopieczni mogą korzystać oczywiście ze znalezionych broni i elementów otoczenia, ale na uwagę zasługuje też fakt, że bohaterowie dysponują również swoimi własnymi giwerami. Broń palna pozwala razić nieprzyjaciół z dystansu, choć ilość amunicji jest bardzo ograniczona. Oprócz tego na uwagę zasługuje też specjalna umiejętność (odpalona po wciśnięciu przycisków odpowiedzialnych za oba podstawowe ataki) oraz stan, w który można wejść po wymaksowaniu stosownego wskaźnika (nabijamy go zadając i otrzymując obrażenia).

The TakeOver posiada tryb multiplayer dla dwóch osób (kooperacja). 

Wideo - The TakeOver

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper