Soul Sacrifice

Soul Sacrifice

7,7
64 oceny

Ocena wg platformy:

PS Vita 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Japan Studio / Marvelous AQL
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Akcja
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
07.03.2013
Europa:
01.05.2013
Polska:
01.05.2013
Producent:
Japan Studio / Marvelous AQL
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Akcja
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
07.03.2013
Europa:
01.05.2013
Polska:
01.05.2013

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Soul Sacrifice
7.0
Recenzja gry: Soul Sacrifice
Pokaż kolejne recenzje

Soul Sacrifice - opis gry

Soul Sacrifice to produkcja wydana na PlayStation Vitę i stworzona w kooperacji pomiędzy Marvelous AQL oraz Japan Studio. Gra swoimi założeniami łapie się w gatunku RPG-ów akcji i zachwyca klimatem dark fantasy.

Fabuła opowiada losy pewnego nieszczęśnika, który ma zostać stracony przez czarnoksiężnika będącego od lat jego opiekunem. Bohatera przed zgonem ratuje jednak organiczna księga, w której zapisane są losy naszego oprawcy. Gracze wnikają w kolejne jej strony uczestnicząc w bitwach, w jakich brał udział wspomniany czarnoksiężnik. To ma im pomóc stawić mu czoła. Soul Sacrifice przypomina nieco Monster Huntera. Odnaleziona księga wrzuca nas w wir potyczek z różnistymi demonami na niezbyt obszernych lokacjach. Nie musimy więc zaprzątać sobie głowy eksploracją, bo od razu lądujemy w sercu wydarzeń. Mechanika zabawy sprowadza się do upolowania określonej poczwary na zamkniętej arenie.

Główny bohater w dość nietypowy sposób egzekwuje ataki, poświęca bowiem w tym celu części swojego ciała. Dla przykładu, aby skorzystać z miecza, ładuje łapę do otworu gębowego i wyrywa z jego poziomu kręgosłup. Ciekawie prezentuje się również atak na dystans, który polega na oddzieleniu kości i nerwów, a następnie posłaniu ich w stronę wroga z opcją lockowania się na celu. Mocy jest sporo, a z każdą pokonaną istotą zgarniamy kolejne. Co ważne, nie tylko ofensywne, ale i też defensywne, w formie barier ochronnych czy leczenia ran. Jednocześnie możemy dzierżyć nawet 6 zdolności, ale pomiędzy kolejnymi bitwami jest opcja wymiany asortymentu. Stąd możemy dostosować wyposażenie względem taktycznej potrzeby, a także uzupełnić zasoby i je udoskonalać (moce są wyczerpywalne i co jakiś czas trzeba je ładować).

Do rozwoju postaci służą tutaj dusze denatów, które niczym Raziel z Soul Reavera mamy możliwość absorbować i jednocześnie decydować, czy mają one zasilić konto mrocznej czy jasnej strony mocy. Tym samym zyskujemy dostęp do odmiennych wspomagaczy i dopałek ułatwiających batalie. Do walki możemy też zwerbować dodatkowych członków drużyny, którzy wspomogą nas zarówno ofensywą, ale i też przywrócą do żywych, gdy pasek energii spadnie do zera. Jest też ostatnia deska ratunku w postaci spektakularnego ataku, która podobnie jak w serii Final Fantasy zadaje potężne obrażenia bestii, z którą toczymy bój. W grze pojawi się także tryb rozgrywki wieloosobowej dla maksymalnie czterech osób (zarówno lokalnie, jak i przez Sieć). Kooperacja ma stanowić o sile tej produkcji i wywoływać największe emocje.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Soul Sacrifice

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper