Sword Art Online: Hollow Fragment

Sword Art Online: Hollow Fragment

7,4
11 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.8
PC -
PS Vita 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
23.04.2014
Europa:
20.08.2014
Polska:
20.08.2014
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
23.04.2014
Europa:
20.08.2014
Polska:
20.08.2014

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Sword Art Online: Hollow Fragment
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

7.5
Recenzja gry: Sword Art Online: Hollow Fragment
Pokaż kolejne recenzje

Sword Art Online: Hollow Fragment - opis gry

Sword Art Online: Hollow Fragment to tytuł bazujący na mandze Sword Art Online. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Namco Bandai. W 2011 roku powstała pierwsza odsłona serii, która trafiła wyłącznie na PlayStation Portable. 

Historia produkcji przedstawia się następująco – w niedalekiej przyszłości powstała rewolucyjna technologia, która umożliwia przeniesienie ludzi do wirtualnej rzeczywistości. Twórca tego niezwykłego systemu – Akihiko Kayaba – przygotował również pierwszą grę – Sword Art Online – w której gracze mogą przenieść się do tajemniczej krainy i walczyć z przerażającymi stworami. Beta tester pozycji – Kazuto Kirigaya – po zalogowaniu się do produkcji dosłownie w ciągu pierwszych pięciu minut dowiaduje się, że z gry nie można się wylogować, a  jedyną drogą opuszczenia rozgrywki jest wybicie wszystkich bossów. To nie koniec zmartwień, ponieważ śmierć w wirtualnym świecie jest jednoznaczna z utratą życia przez prawdziwą postać (silny impuls elektromagnetyczny zostanie wysłany do świata rzeczywistego i zabije gracza). W tej sytuacji każda osoba w Sword Art Online rozgrywa walkę o przetrwanie.
 
Główną osią rozgrywki jest przemierzanie kolejnych lokacji (a dokładnie pięter tajemniczego latającego zamku…), na których rozwiązujemy pomniejsze zadania poboczne, tłuczemy setki różnorodnych bestii, a na końcu walczymy z większym oprychem zwanym bossem. W taki sposób uzyskujemy dostęp do kolejnego miejsca i przechodzimy na kolejne piętro. Tytuł stara się być typowym MMO, więc walka polega na rozkazywaniu kompanowi („Atakuj”, „Użyj umiejętności, „Lecz”) oraz na wykorzystywaniu wszystkich mocy głównego bohatera.
 
Interesująco prezentuje się sprawa ekwipunku oraz dostosowania postaci – na początku rozgrywki możemy wybrać imię, kolor oczu, włosów oraz kilka podstawowych elementów charakterystyki. W trakcie rozgrywki zdobywamy tonę różnorodnych przedmiotów (hełmy, bronie, zbroje, rękawiczki, paski buty, pierścienie), które posiadają statystyki i rozwijają postać.
 
W sprawie audio-wizualnej jesteśmy bombardowani z jednej strony pięknymi wstawkami anime, które są upiększone japońskim dubbingiem, zaś z drugiej dość średnią grafiką miejscówek, bohaterów i stworów. 

Wideo - Sword Art Online: Hollow Fragment

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper