Ninja Gaiden Sigma Plus

Ninja Gaiden Sigma Plus

7,8
42 oceny

Ocena wg platformy:

PS Vita 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team Ninja
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
22.02.2012
Europa:
22.02.2012
Polska:
22.02.2012
Producent:
Team Ninja
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
22.02.2012
Europa:
22.02.2012
Polska:
22.02.2012

Ninja Gaiden Sigma Plus - opis gry

Ninja Gaiden Sigma Plus jest grą akcji (slasherem) wyprodukowaną przez japońskie studio Team Ninja i wydaną przez Tecmo Koei w lutym 2012 roku na konsolę PlayStation Vita. Sigma Plus jest ulepszoną i przystosowaną do specyfiki konsoli przenośnej wersją Ninja Gaiden Sigma, które w 2007 roku ukazało się na PlayStation 3.

Podobnie jak w poprzednich wcielaniach „jedynki”, fabuła w produkcji japońskiego dewelopera jest tylko pretekstem do rozpoczęcia kilkunastogodzinnej podróży przez Ryu Hayabusę. Najważniejszym aspektem Ninja Gaiden Sigma Plus jest system walki. Wieloletnie doświadczenie Team Ninja przy produkcji gier z serii Dead or Alive nie poszło na marne, gdyż system w Sigma Plus jest bardzo rozbudowany. Rzuty, kilkadziesiąt ciosów, combosy, countery, zbicia, juggle - jest tu praktycznie wszystko, czego można zapragnąć, dodatkowo gracz może wykorzystywać ściany (odbijanie się, salta) do walki. Warte podkreślenia jest to, że przy takim rozbudowaniu systemu walki, sterowanie jest intuicyjne i proste do opanowania. W grze nie zabrakło także magii, ton wszelakiej broni oraz elementów charakterystycznych dla tytułów z gatunku RPG.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Wprawdzie najważniejsza w grze Japończyków jest oczywiście walka, jednak to nie jedyny element rozgrywki. Występują tu co prawda proste zagadki, ale sprowadzają się przeważnie tylko do prostego schematu, więc nie są zbytnio wyszukane. Deweloper umieścił tu także elementy zręcznościowe, przypominające momentami to, co oglądaliśmy w grach z serii Prince of Persia. Gracz ma możliwość upgrade'owania broni, dzięki czemu Ryu poznaje nowe ciosy i combosy, bardzo przydatne w dalszych fragmentach. Wszystkiego dokonuje się w specjalnych sklepach rozmieszczonych na poziomach, tutaj można też podciągnąć sobie stan zdrowia, kupić nowe czary, czy też amunicję do broni. W stosunku do wersji Sigma z PlayStation 3 obniżono poziom trudności, zaimplementowano tryb Ninja Dog, a z łuku mierzymy przy pomocy wychyleń konsoli.

 

Ninja Gaiden ukazało się pierwotnie na Xboksa w 2004 roku, a Sigma Plus jest ulepszoną wersją wydanego trzy lata później na PS3 Ninja Gaiden Sigma. W związku z tym graficznych fajerwerków tutaj nie uświadczymy, choć na małym ekranie handhelda Sony produkcja Team Ninja prezentuje się bardzo schludnie.

Wideo - Ninja Gaiden Sigma Plus

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper