Sled Storm

Sled Storm

7,0
23 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Canada
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
15.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.03.2002
Europa:
22.03.2002
Producent:
EA Canada
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
15.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.03.2002
Europa:
22.03.2002

Sled Storm - opis gry

Sled Storm to gra traktująca o wyścigach skuterów śnieżnych wyprodukowana i wydana przez Electronic Arts na PlayStation 2. Tytuł, choć nie posiadał żadnej numeracji, był de facto drugą częścią serii. Pierwsza ukazała się jeszcze na PlayStation.

Sled Storm w wersji na drugą stacjonarną konsolę Sony był swoistym rebootem. Nadal ścigaliśmy się tu skuterami śnieżnymi, jednak szereg dodatków w znaczący sposób modyfikował rozgrywkę.

 

W grze mamy do wyboru ośmiu zawodników, których cechują różne parametry, w związku z czym możemy wybrać sobie kogoś, kto najbardziej odpowiada naszym potrzebom/wymaganiom. Każdej z dostępnych postaci towarzyszy też wątek fabularny i motyw ten został rozbudowany względem pierwowzoru.

 

Jeśli chodzi o nowości, w Sled Storm na PS2 większy nacisk położono na robienie trików, które wykonuje się przy użyciu czterech przycisków R i L oraz d-pada. Akrobacje warto trzaskać z dwóch podstawowych względów. Po pierwsze, nabijają one wskaźnik Storm Meter pozwalający odpalić boosta, po drugie - odblokowują dostęp do różnego rodzaju bonusów. Inna zmiana przywodzi z kolei na myśl serię SSX. Tym razem bowiem bardziej interaktywne jest otoczenie. Na trasach znajdziemy dużo skrótów i alternatywnych dróg. Wiedza o nich może nam w wymierny sposób pomóc w trakcie zawodów.

 

Gra posiada kilka wariantów rozgrywki. Są to Single Race (szybki wyścig na jednej z odblokowanych tras), multiplayer dla dwóch osób, Time Trial (jazda na czas), Practice (tryb treningowy), Championship i Rival Challenge. Championship to ten najważniejszy tryb, czyli mistrzostwa, do Rival Challenge otrzymujemy natomiast dostęp jeśli go sobie uprzednio wywalczymy. Jest to ogólnie rzecz biorąc rywalizacja jeden na jednego, w której ścieramy się w walce o nowy skuter. Wygrana pozwala nam zgarnąć nagrodę, przegrana sprawia, że nasz stan posiadania topnieje. Przegrany pojazd można jednak oczywiście zdobyć z powrotem.

Wideo - Sled Storm

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych