Shox: Extreme Rally

Shox: Extreme Rally

7,3
32 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Electronic Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Samochodówka
Śr. czas:
16 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
23.09.2002
Europa:
23.09.2002
Producent:
Electronic Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Samochodówka
Śr. czas:
16 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
23.09.2002
Europa:
23.09.2002

Shox: Extreme Rally - opis gry

Shox: Extreme Rally to gra wyścigowa w stylu arcade traktująca o rajdach samochodowych. Za jej produkcję i wydanie odpowiedzialne było Electronic Arts, tytuł ukazał się wyłącznie na PlayStation 2, zdobywając w miarę przyzwoite oceny. Gra trafiła do sprzedaży pod szyldem EA Big.

Podobnie jak w przypadku paru innych gier sportowych spod szyldu EA Big, Shox traktuje swoją dyscyplinę z lekkim przymrużeniem oka. Choć samochody są tu na licencji, sama rozgrywka nie sili się na zbytni realizm. Rozgrywka kręci się wokół konceptu zwanego “Shox wave”. Polega on na tym, że po pokonaniu trzech odcinków trasy w czasie pozwalającym zdobyć złoto włączamy specjalny efekt. Samochód pędzi wówczas szybciej, lecz z drugiej strony rozmazana jest widoczność i sterowanie pojazdem wymaga większej sprawności.

Dalsza część tekstu pod wideo

Do wyboru mamy kilka wariantów zabawy. W singlu znajdziemy tylko jeden, czyli liga (a właściwie ligi, bo są cztery; jedna liga - sześć wyścigów), natomiast więcej urozmaicenia jest w multiplayerze, gdzie oprócz tradycyjnych wyścigów dostępne są także warianty typu capture the flag. W multi rywalizować mogą maksymalnie cztery osoby.

Podczas zawodów istotną rolę odgrywa zarabianie kasy. Za dokonania w stylu tych powyżej (przejazdy przez odcinki tras w odpowiednim czasie), albo za obstawianie wyników (co jest szybszym sposobem), zdobywamy środki pozwalających na naprawę lub kupowanie zupełnie nowych samochodów, które twórcy podzielili w sumie na cztery rodzaje. Jak już wspomnieliśmy, fury są na licencji, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zasiąść za kierownicą Subaru Imprezy, Mitsubishi Lancer czy Porsche Cayenne. Wyścigi odbywają się w trzech miejscówkach - są to tundra, pustynia i dżungla.

Wideo - Shox: Extreme Rally

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper