Sled Storm (1999)

Sled Storm (1999)

7,4
37 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Canada
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
31.07.1999
Europa:
11.08.1999
Producent:
EA Canada
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
31.07.1999
Europa:
11.08.1999

Sled Storm (1999) - opis gry

Sled Storm to gra wyścigowa z udziałem skuterów śnieżnych wyprodukowana przez kanadyjski oddział Electronic Arts. Tytuł w momencie premiery cieszył się dobrą opinią, lecz EA ostatecznie nie zdołało wykreować z niego nowej marki sportowej. Rozgrywce przygrywała ścieżka dźwiękowa składająca się z licencjonowanych utworów takich wykonawców jak Rob Zombie, Econoline Crush czy E-Z Rollers.

Sled Storm oferuje dwa główne tryby zabawy: Quick Race oraz Championship. Quick Race, jak sugeruje nazwa, pozwala nam rozegrać szybki wyścig z trasami (sztuk czternaście) i zawodnikami odblokowanymi uprzednio w Championship. Championship z kolei to seria zawodów, w których możemy zarabiać kasę używaną następnie do ulepszania skuterów. Mistrzostwa dzielą się na dwa kolejne warianty: Open Mountain i Super SnoCross. Ten pierwszy to zwyczajny wyścig, natomiast w SnoCross rzecz polega na wykręcaniu jak najbardziej widowiskowych trików. Sterowanie w takim przypadku jest bardzo proste - używamy bocznych przycisków oraz kierunków 'krzyżaka' (przy większych wyskokach można nawet łączyć poszczególne sztuczki). Wygrywa ten, kto zdobędzie największą ilość punktów.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Oprócz dwóch podstawowych trybów gry do wyboru jest też Time Trial, czyli standardowa jazda na czas, oraz multiplayer dla maksymalnie czterech osób. Wraz z postępami zwiększa się ilość rozmaitych opcji oraz modyfikacji wpływających na rozgrywkę. W tym kontekście można wspomnieć np. o możliwości tworzenia własnych mistrzostw poprzez dobór pożądanych tras albo o zmianach w sztucznej inteligencji rywali.

 

Sled Storm korzystało w momencie premiery z funkcji Dual Shocka - sterowania gałkami i wibracji. Gra, jak wspomnieliśmy na wstępie, posiadała również ścieżkę dźwiękową z licencjonowanymi utworami, które można było zwyczajnie przesłuchać po włożeniu płyty do odtwarzacza CD.

Wideo - Sled Storm (1999)

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper