Sky Force Anniversary

Sky Force Anniversary

8,0
29 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.1
XONE 8.0
PC 7.0
Wii U -
PS3 9.0
PS Vita 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Infinite Dreams Inc.
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.09.2015
Europa:
30.09.2015
Producent:
Infinite Dreams Inc.
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.09.2015
Europa:
30.09.2015

Sky Force Anniversary - opis gry

Sky Force Anniversary to scrollowana strzelanina (shmup) wyprodukowana i wydana przez polskie studio Infinite Dreams. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach Wii U, PlayStation 4, PlayStation Vita i Xbox One. Wersja Anniversary to remake pierwszej części Sky Force, która ukazała się pierwotnie na komórkach.

Sky Force Anniversary przywodzi na myśl tradycyjne scrollowane strzelanki, zwłaszcza te horyzontalne, jak seria 194X Capcomu czy Ikaruga od Treasure. Innymi słowy, w grze przejmujemy kontrolę nad samotnym statkiem, który musi eliminować niezliczone rzesze nieprzyjaciół, zarówno innych jednostek latających, jak i tych lądowych. Twórcy przygotowali łącznie dziewięć poziomów.

Na uwagę zasługują zwłaszcza dwa patenty. Pierwszy to swego rodzaju system rozwoju. Pokonani przez nasi przeciwnicy (i zniszczone elementy otoczenia) pozostawiają po sobie gwiazdki, dzięki którym pomiędzy levelami można modyfikować nasz statek, wyposazając go w dodatkowe działka, lasery, bomby niszczące wszystko, co znajduje się w zasięgu wzroku, lub ulepszając osłony. Drugi patent to wyzwania. Na każdym poziomie są cztery: zniszczenie 70 proc. przeciwników, 100 proc. przeciwników, przejście etapu bez odniesienia obrażeń i uratowanie wszystkich cywilów (należy do takowego najpierw podlecieć i poczekać aż wsiądzie na pokład pojazdu). Zaliczenie wyzwań pozwala odblokowywać nowe stopnie trudności, a co z tym idzie ułatwia gromadzenie gwiazdek.

Gra oferuje ponadto tryb multiplayer dla dwóch osób (kooperacja) oraz kilka innych atrakcji, jak sieciowe rankingi. W swoim czasie organizowane były nawet cotygodniowe zawody dla graczy.

Sky Force doczekało się kontynuacji pt. Sky Force Reloaded.

Wideo - Sky Force Anniversary

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper