Sky Force Reloaded

Sky Force Reloaded

8,1
13 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.0
XONE 8.5
NS 8.0
PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Infinite Dreams Inc.
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.11.2017
Europa:
30.11.2017
Producent:
Infinite Dreams Inc.
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.11.2017
Europa:
30.11.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Sky Force Reloaded (PS4)
8.5
Recenzja: Sky Force Reloaded (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Sky Force Reloaded - opis gry

Sky Force Reloaded to scrollowana strzelanina (tzw. shmup) wyprodukowana i wydana przez polskie niezależne studio Infinite Dreams. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Reloaded to druga odsłona serii Sky Force i zarazem nowa wersja gry, która pierwotnie ukazała się dekadę wcześniej na komórkach (i nieco później także na przenośnej konsoli PlayStation Portable). Produkcja studia Infinite Dreams to dość tradycyjnym scrollowany shooter. Kontrolowany przez nas niewielki statek kosmiczny musi eliminować rzesze nieprzyjaciół pojawiających się na ekranie i unikać niezliczonej ilości pocisków. Twórcy przygotowali łącznie piętnaście poziomów, które zabiorą nas do różnych lokacji, przy czym trzynaście składa się na kampanię, a pozostałe dwa są bonusowe. W Sky Force nie brakuje też rzecz jasna efektownych starć z bossami.

Pokonani przeciwnicy pozostawiają po sobie gwiazdki, których możemy użyć do rozwinięcia potencjału bojowego statku, np. zwiększenia siły głównej broni lub dodania nowych. Do tego dochodzą także medale, które otrzymujemy za wykonanie jakiegoś opcjonalnego wyzwania. Na każdej planszy są cztery: wyeliminowanie 70 proc. przeciwników, 100 proc. przeciwników, uratowanie wszystkich cywilów i ukończenie planszy nie zostając ani razu trafionym. Te same wyzwania można zaliczać ponownie na wyższych stopniach trudności (co ułatwia np. gromadzenie gwiazdek). Otrzymujemy za nie punkty prestiżu, które odblokowują oferujących wsparcie techników.

Poza kampanią grą oferuje także inne atrakcje: lokalny multiplayer dla dwóch osób, sieciowe rankingi z najlepszymi wynikami, organizowane regularnie eventy czy nowe statki do odblokowania (poza tym podstawowym modelem jest ich osiem i różnią się one wszystkie parametrami).

Wideo - Sky Force Reloaded

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper