Geometry Wars: Retro Evolved

Geometry Wars: Retro Evolved

7,4
12 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.7
X360 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bizarre Creations
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
22.11.2005
Europa:
02.12.2005
Producent:
Bizarre Creations
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
22.11.2005
Europa:
02.12.2005

Geometry Wars: Retro Evolved - opis gry

Geometry Wars: Retro Evolved to strzelanka wyprodukowana przez studio Bizarre Creations i wydana przez Microsoft Game Studios. Tytuł ukazał się na Xboxie 360 oraz na komputerach osobistych. Retro Evolved to rozbudowana wersja minigry, która ukazała się wcześniej w Geometry Wars.

Geometry Wars to gra reprezentująca gatunek tzw. twin-stick shooterów. Pozwala nam ona przejąć kontrolę nad małym statkiem, który porusza się po dwuwymiarowych planszach (niewiele większych niż ekran monitora/telewziora) i niszczy nadlatujące zewsząd jednostki przeciwników (tych jest kilka rodzajów). Naszym zadaniem jest nabić jak najwięcej punktów zanim zostaniemy rozpirzeni. Statkiem poruszamy się za pomocą lewej gałki, a strzelamy (w dowolnym kierunku) prawą. Do dyspozycji mamy kilka bomb aktywowanych przyciskami L/R, które niszczą wszystko w zasięgu wzroku. Wraz z postępami otrzymujemy więcej bomb, więcej żyć i raz na jakiś czas zmienia się też nasza podstawowa broń. Kontakt z przeciwnikiem oznacza eksplozję naszego statku, utratę mnożnika punktów oraz życia. Utrata wszystkich żyć kończy zmagania.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra oferuje dwa tryby rozgrywki - Retro oraz Evolved. W tym pierwszym mamy do czynienia z trybem obrazu 4:3 i z mniejszą liczbą efektów graficznych. W Evolved z kolei grafika jest przyjemniejsza dla oka (co nawet nieco utrudnia nam zadanie), ale plansze są mniejsze, a żyć możemy mieć maksymalnie dziewięć (w Retro jest ich nieograniczona liczba). Gra wyświetlana jest natomiast w trybie 16:9.

Geometry Wars: Retro Evolved nie posiada trybu multiplayer.

Wideo - Geometry Wars: Retro Evolved

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper