Raiden V: Director's Cut

Raiden V: Director's Cut

7,9
8 oceny

Ocena wg platformy:

NS 9.0
PC 7.0
PS4 7.5
XONE 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Moss
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.09.2017
Europa:
10.10.2017
Producent:
Moss
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.09.2017
Europa:
10.10.2017

Raiden V: Director's Cut - opis gry

Raiden V: Director’s Cut to scrollowana strzelanina (shmup) wyprodukowana przez japońskie studio Moss i wydana przez PQube. Tytuł ukazał się na komputerach oraz PlayStation 4. Director’s Cut to wzbogacona o nową zawartość edycja Raidena V, który ukazał się tylko na Xboxie One.

Główne założenia nie uległy zmianie. Gra posiada fabułę, ale siłą rzeczy, jak to bywa w przypadku shmupów, stanowi ona raczej pretekst i wyjaśnienie naszych poczynań. Do wyboru mamy kilka postaci oraz trzy nowoczesne statki, które mają nam pomóc w ocaleniu Ziemi. Statki te różnią się parametrami odpowiedzialnymi za siłę, szybkość i wytrzymałość (każdy ma też jedną unikalną broń).

Dalsza część tekstu pod wideo

Piąta odsłona Raiden wiele elementów zapożycza z poprzedników. Gra jest shmupem wertykalnym, tzn. ekran przesuwa się z góry na dół. Do dyspozycji mamy zasadniczo trzy rodzaje broni: Vulcan (pociski wystrzeliwane pod pewnym kątem), laser oraz plazmę. Podczas rozgrywki pokonani przeciwnicy pozostawiają po sobie kolorowe żetony, którymi można zmieniać broń lub ją upgrade’ować.

Do ośmiu poziomów, z których składała się kampania w podstawowej wersji, doszły nowe, a każdy poziom zakończony starciem z bossem. System działa podobnie jak w poprzednikach - im szybciej załatwimy nieprzyjaciela, tym większą zdobycz punktową zgarniemy. Co warto dodać, przeciwnicy -- w odróżnieniu od wielu innych shmupów -- reagują na nasze ruchy. Po zaliczeniu poziomu pierwszego na ocenę A a pozostałych na S odblokowujemy starcie z prawdziwym ostatnim bossem.

Nowości

Oprócz nowych poziomów wersja Director’s Cut oferuje też kilka innych atrakcji, voice-acting w scenkach fabularnych, lokalny multiplayer dla dwóch osób w postaci kooperacji (pierwowzór na Xbox One w ogóle nie posiadał żadnego trybu wieloosobowego) oraz nowy atak zwany Cheer, który zwiększa siłę rażenia drugiej broni (ale tylko na kilka sekund).

Wideo - Raiden V: Director's Cut

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper