RiftStar Raiders

RiftStar Raiders

6,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS 5.0
PC 7.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Climax Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
28.02.2018
Europa:
28.02.2018
Producent:
Climax Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
28.02.2018
Europa:
28.02.2018

RiftStar Raiders - opis gry

RiftStar Raiders to strzelanina wyprodukowana przez Climax Studios i wydana przez Vision Games Publishing. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

W RiftStar Raiders jesteśmy pilotem należącym do grupy zwanej Raiders, która chroni kosmiczną Federację przed inwazją WarSwarm, czyli obcych kierowanych przez sztuczną inteligencję. Fabuła nie ma tu jednak szczególnie istotnego znaczenia i przeważnie ogranicza się do tekstu, który pojawia się pomiędzy misjami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wzorem shmupów w produkcji Climax Studios kierujemy niewielkim statkiem kosmicznym, który mierzy się z przeważającymi siłami nieprzyjaciół, choć RiftStar Raiders shmupem (scrollowaną strzelaniną) nie jest. Zamiast tego mamy tu do czynienia z czymś przypominającym klasyczne twin-stick shootery. Wydarzenia przedstawia kamera zawieszona nad miejscem akcji, a do sterowania używamy gałek analogowych: lewą się poruszamy, prawa zaś służy do celowania (za spust odpowiada z kolei inny przycisk). Zasadniczo mamy zamontowane dwa rodzaje broni, a oprócz tego możemy korzystać z wiązki, którą da się chwytać niektóre obiekty i elementy otoczenia, zwłaszcza loot.

Na przejście czeka tu dziewięć poziomów (dziesięć, jeśli doliczyć do tego również tutorial). Wytyczne, jakie otrzymujemy, mogą być różne: zniszczenie wskazanych celów, ochrona statków Federacji, zlokalizowanie drogocennych artefaktów itd. W międzyczasie jesteśmy zaś atakowani przez przeważające siły wroga. Pokonani przeciwnicy pozostawiają po sobie różne dopałki oraz loot pełniący funkcję waluty, za który modyfikować można różne części pojazdu, a co z tym idzie zwiększać szanse na dalszym etapie kampanii. Grać można w singlu w multiplayerze z maksymalnie trzema innymi osobami.

Wideo - RiftStar Raiders

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper