Game Tengoku: CruisinMix

Game Tengoku: CruisinMix

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
City Connection
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
29.11.2017
Europa:
29.11.2017
Producent:
City Connection
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
29.11.2017
Europa:
29.11.2017

Game Tengoku: CruisinMix - opis gry

Game Tengoku: CruisinMix to scrollowana strzelanka (shmup) wyprodukowana przez studio City Connection i wydana przez Degica. Tytuł ukazał się na komputerach i PlayStation 4. CruisinMix to remake gry, która pierwotnie ukazała się w latach 90. na automatach i konsoli Sega Saturn.

Game Tengoku: CruisinMix to scrollowana strzelanka, która w odróżnieniu od wielu innych przedstawicieli gatunku nie wysyła nas w kosmos, by tam w pojedynkę toczyć boje z przeważającymi siłami wroga. Zamiast tego gra (za której pierwowzór odpowiadało Jaleco Entertainment) stanowi swego rodzaju hołd złożony branży elektronicznej rozrywki - hołd złożony jednak ze sporym przymrużeniem oka. Fabuła opowiada o intrydze niejakiego Yamady, samozwańczego geniusza, który postanawia przejąć kontrolę nad światem gier video. Pech chce, że za pierwszy cel obiera salon gier You&Me Kamiyoga, gdzie dorabia Yui Ito, która postanawia powstrzymać zapędy Yamady. W tym celu hakuje ona automaty i przywołuje głównych bohaterów, którzy stają do boju z zastępami nieprzyjaciela.

Sama rozgrywka nie odbiega już specjalnie od innych shmupów. Do wyboru mamy kilka postaci i statków różniących się podstawową bronią. Do tego dochodzą także bomby oczyszczające ekran z nieprzyjaciół, co przydaje się zwłaszcza w gorących sytuacjach (dysponujemy jednak ich ograniczoną liczbą). Do wyboru mamy dwa główne warianty rozgrywki. Pierwszy to Classic, czyli ‘kampania’ z pierwowzoru licząca sześć plansz. Drugi to natomiast Arrange, gdzie na przejście czeka osiem leveli, a oprócz tego dodano również opening, ending i voice-acting. W obu przypadkach Game Tengoku zawiera sporo nawiązań do innych gier video.

Gra posiada multiplayer dla dwóch osób (kooperacja), a także tryb Time Attack i sieciowe rankingi z najlepszymi wynikami graczy z całego świata. Po premierze udostępniano też do niej DLC.

Wersja na Nintendo Switch ukazała się z podtytułem Special. Względem oryginału oferuje ona dodatkowy statek pochodzący z Tatsujin (gry autorstwa Toaplan), tryb z zupełnie innymi kwestiami mówionymi bohaterów czy nowe aranżacje utworów muzycznych.

Wideo - Game Tengoku: CruisinMix

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper