Skate 2

Skate 2

7,3
60 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.1
X360 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Black Box
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
21.01.2009
Europa:
23.01.2009
Polska:
23.01.2009
Producent:
Black Box
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
21.01.2009
Europa:
23.01.2009
Polska:
23.01.2009

Skate 2 - opis gry

Skate 2 jest grą sportową traktującą o skateboardingu wyprodukowaną przez studio EA Black Box i wydaną przez Electronic Arts w styczniu 2009 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. „Dwójka” jest sequelem Skate., które na PS3 i X360 ukazało się półtora roku wcześniej.

Przed rozpoczęciem zabawy w Skate 2, podobnie jak miało to miejsce w części pierwszej, gracz musi zaliczyć kilka misji treningowych. Sterowanie w grze jest stosunkowo łatwe i nie wymaga posługiwania się zbyt dużą ilością przycisków, jednak jest ono na tyle innowacyjne, że trzeba poświęcić sporo czasu na jego opanowanie, szczególnie z powodu nadużywania gałek analogowych.

Dalsza część tekstu pod wideo

Aby wykonywać skoki, chwytać deskę czy też obracać ją wokół własnej osi, kręcimy w odpowiedni sposób lewą gałką analogową. Gra jest znacznie trudniejsza od poprzednika. System sterowania flickit, wbijanie się na poręcze, obrót o 360 stopni, zaliczanie dropów - poprawne wykonanie wszystkich tych czynności przychodzi w „dwójce” zdecydowanie ciężej.

EA Black Box oddało graczom do dyspozycji kilka trybów rozgrywki, takich jak: kariera, freeskate, party play oraz multiplayer. Wybranie pierwszej z wymienionych opcji wrzuca grającego w ciało stworzonego wcześniej sportowca. Przy jego pomocy staramy się zdobyć sławę i szacunek innych maniaków deskorolki. Kariera jest bardzo ważnym trybem rozgrywki, dlatego też autorzy poświęcili mu dużo uwagi, pisząc na jego potrzeby prostą historię. Miasto, w którym funkcjonujemy, składa się z wielu rozbudowanych dzielnic. Jeżdżąc po nich, należy wykonywać jak najwięcej sztuczek i przy okazji uważać na spacerujących przechodniów.

Sporą nowością jest możliwość zejścia z deski i chodzenie o własnych nogach, jednak największe zmiany dokonały się w systemie trików. Pojawiły się nowe triki, takie jak Boneless, No comply, Footplant czy Fingerflipy, które wnoszą dużo nowego do rozgrywki. Na Xboxie przyciski A (prawa noga) i X (lewa noga) służyły wcześniej tylko do odpychania,  teraz pełnią właśnie rolę np. Bonelessów (Goofy - LT + A) Footplantów oraz nowych grabów (Airwalk - Nosegrab + AX). Misje w kampanii oraz tryby zabawy wieloosobowej w porównaniu do Skate różnią się tylko w minimalnym stopniu.

Już „jedynka” mogła pochwalić się bardzo dobrą oprawą graficzną, a Skate 2 prezentuje się jeszcze lepiej. Bardziej szczegółowe miejscówki oraz lepsza animacja postaci sprawiają, że w momencie premiery produkcja EA Black Box była najlepiej wyglądającym symulatorem jazdy na desce dostępnym na rynku.

Wideo - Skate 2

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper