Jet Set Radio

Jet Set Radio

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS3 7.9
X360 7.9
PS Vita 6.3
Mobile 7.0
DC 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja,   Platformowa,   Muzyczna
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
19.09.2012
Europa:
19.09.2012
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja,   Platformowa,   Muzyczna
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
19.09.2012
Europa:
19.09.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: Jet Set Radio (PSV)
5.0
Recenzja: Jet Set Radio (PSV)

Jet Set Radio - opis gry

Jet Set Radio to oryginalna gra arcade stworzona przez studio Smilebit i wydana przez Segę w 2000 roku na Dreamcasta. Edycja HD pojawiła się we wrześniu 2012 roku na PlayStation 3, Xboksach 360 oraz komputerach osobistych, a w listopadzie 2012 na PS Vita. Jest ona dostępna wyłącznie w dystrybucji cyfrowej będąc reedycją klasyka z Dreamcasta.

Akcja Jet Set Radio umiejscowiona jest w niedalekiej przyszłości, w fikcyjnym mieście Tokyo-to. Miasto podzielone jest na trzy strefy: Shibuya-cho, Benten-cho oraz Kogane-cho, a w tej pierwszej można usłyszeć audycje Professora K., DJ-a pirackiej stacji, który zachęca młodych ludzi, aby wyszli na ulicę i zaczęli wyrażać siebie poprzez rysowanie graffiti. Gracz wciela się w siedemnastoletniego Beat’a, który jest jednym z dzieciaków zainspirowanych audycjami K. Nikt nie chce jednak przyjąć go do gangu, dlatego Beat zakłada własny o nazwie GG. Bohaterowi nie będzie łatwo, gdyż na jego drodze staną konkurencyjne gangi oraz oddziały policji.

Rozgrywka w grze Smilebit składa się z dwóch podstawowych elementów: jazdy na rolkach oraz malowaniu graffiti. Zabawa na rolkach ogranicza się do wykonywania trików, które przekładają się na zdobycz punktową. System trików jest mocno uproszczony, nie przeszkadza to jednak czerpać przyjemności z przemierzania Tokyo-to na małych kółkach. Malowanie graffiti to najważniejszy aspekt JSR. Pokrywając nimi różne powierzchnie, pacyfikujemy konkurencyjne gangi, jak również wystawiamy się na cel policji. Wówczas należy ratować się ucieczką, a w późniejszych etapach Kapitana Onishimę wspomagają także czołgi oraz helikoptery. Gracz w międzyczasie może podjąć się wykonania opcjonalnych zadań, jak np. namalowaniem pewnego graffiti na czas.

Jet Set Radio zasłynęło swego czasu oryginalną, cel-shadingową grafiką. W obecnych warunkach nie robi to już większego wrażenia, ale dzięki stylistyce, produkcja Segi została dobrze zakonserwowana. Wersja na PS3 i X360 ma wyższą rozdzielczość i panoramiczny obraz. Edycja HD może się też pochwalić zestawem trofeów/osiągnięć, ekskluzywnym materiałem wideo z produkcji, sieciowa tablica rekordów, dodatkową paczką graffiti stworzonych przez fanów oraz utworami zapożyczonymi z Jet Set Radio Future.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Jet Set Radio

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper