Shadow the Hedgehog

Shadow the Hedgehog

6,5
23 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 5.5
XBOX 7.5
GC 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega Studio USA
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
15.11.2005
Europa:
18.11.2005
Polska:
09.12.2005
Producent:
Sega Studio USA
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
15.11.2005
Europa:
18.11.2005
Polska:
09.12.2005

Shadow the Hedgehog - opis gry

Shadow the Hedgehog to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez amerykański oddział Segi na PlayStation 2, GameCube’a i Xboxa. Tytuł pozwalał graczom wcielić się w tytułowego bohatera, jedną z ważnych postaci z uniwersum Sonica.

Shadow the Hedgehog to platformer, który jednak pod względem rozgrywki odstaje od gier z Sonikiem w roli głównej. Główny bohater, dotychczas odgrywający rolę antagonisty, trapiony jest amnezją i musi dowiedzieć się prawdy o swoim pochodzeniu. W grze nie brakuje elementów znanych fanom głównej serii, czyli szybkiego biegania i kolekcjonowania pierścieni, lecz rdzeń gameplayu różni się od przyjętej w poprzednich tytułach formuły. Shadow wypełnia stawiane przed nim wytyczne, które dzielą się na trzy rodzaje: Hero, Dark i Normal. Zadania typu “Hero” wymagają od nas wykonania czegoś dla bohaterów stojących po jasnej stronie mocy, Dark odwrotnie, a Normal to bardziej tradycyjne poziomy zręcznościowe, których przejście nagradzane jest szmaragdami odkrywającymi przeszłość bohatera.

 

Shadow różni się od gier z niebieskim jeżem kilkoma podstawowymi cechami. O strukturze przywodzącej na myśl produkcje action-adventure już wspomnieliśmy, ale to nie wszystko. Nasz podopieczny może tu używać rozmaitych broni, np. karabinów, albo elementów otoczenia, jak znaki drogowe, dzięki czemu produkcja Segi przypomina gry akcji. Nowy jest też patent pozwalający kierować pojazdami, wśród których znajdziemy motocykle i statki kosmiczne.

 

Shadow the Hedgehog posiada tryb multiplayer dla dwóch graczy. Działa ona na dwa sposoby - pierwszy wariant pozwala wcielić się drugiej osobie w pomocnika głównego bohatera, choć możliwość ta dostępna jest tylko na niektórych poziomach. Drugi natomiast to rywalizacja. Gracze walczą na trzech specjalnych arenach, próbując przy okazji zgarniać walające się po planszy pierścienie.

 

Shadow the Hedgehog, pomimo odważnej zmiany tradycyjnej formuły, został przyjęty bardzo chłodno. Zarówno recenzenci, jak i gracze krytykowali nowe rozwiązania gameplayowe, a także kuriozalną z perspektywy poprzednich gier fabułę, która starała się być poważniejsza i trafić do starszych odbiorców.

Wideo - Shadow the Hedgehog

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper