Ratchet: Gladiator

Ratchet: Gladiator

7,5
59 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Platformowa
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
25.10.2005
Europa:
18.11.2005
Polska:
18.11.2005
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Platformowa
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
25.10.2005
Europa:
18.11.2005
Polska:
18.11.2005

Recenzja redakcji

Recenzja: Ratchet: Gladiator (PS3)
6.0
Recenzja: Ratchet: Gladiator (PS3)

Ratchet: Gladiator - opis gry

Ratchet: Gladiator to platformer wyprodukowany przez studio Insomniac Games i wydany przez Sony Computer Entertainment na PlayStation 2 (po kilku na PS3 ukazał się także remaster HD). Gra, w odróżnieniu od wcześniejszych części serii Ratchet & Clank, stawiała bardziej na akcję, a poza tym cechowała ją mroczniejsza otoczka.

W Ratchet: Gladiator tytułowy bohater staje przed zupełnie nowym wyzwaniem. Razem ze swoimi towarzyszami zostaje on porwany przez pomagierów niejakiego Gleemana Voxa, kosmicznego magnata medialnego i organizatora krwawych zawodów DreadZone, w których uczestnicy walczą na śmierć i życie.

 

Ratchet, co jasne, stanie do rywalizacji i będzie musiał z niej wyjść żywy. Rozgrywkę śledzimy tu z perspektywy trzeciej osoby. Gladiator, jak wspomnieliśmy na wstępie, jest platformerem, jednak twórcy rozłożyli tym razem akcenty inaczej - sekcji zręcznościowych generalnie tu nie brakuje jednak najważniejsza jest akcja i walka. Nasz podopieczny ma do dyspozycji dziesięć różnych cudacznych pukawek, które można ulepszać modyfikacjami, a także dwa roboty pomagające w zmaganiach (mogą np. podłożyć materiały wybuchowe) oraz pojazdy (sztuk cztery). Może także zdobywać doświadczenie pozwalające mu udoskonalać pewne atrybuty i zwiększać tym samym potencjał bojowy.

 

W grze ważną role odgrywa multiplayer. Znajdziemy tu i rywalizację, i kooperację. W tym drugim wariancie jeden gracz kontroluje Ratcheta, a drugi robota (Clank nie jest grywalny, lecz możemy zdobyć jego skina). Oboje muszą dzielić się broniami i amunicją. Gladiator umożliwia prowadzenie potyczek także przez sieć. Zmagać może się w tym przypadku maksymalnie dziesięć osób. Do wyboru są tam następujące tryby: Conquest (walka o terytorium), Deathmatch (wiadomo), Capture the Flag (jak wcześniej), King of the Hill (rywalizacja na punkty otrzymywane po dotarciu w odpowiednie miejsce) a także Juggernaut (wariacja Deathmatch; podopieczni dysponują znacznie lepszymi umiejętnościami). Gra korzysta z klawiatury i headseta, urządzeń podłączanych przez wejście USB.
 

Wideo - Ratchet: Gladiator

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper