The Lord of the Rings: Return of the King

The Lord of the Rings: Return of the King

7,7
93 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.3
PS2 7.6
XBOX 7.5
GC 7.7
GBA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Redwood Shores
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
11 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.11.2003
Europa:
14.11.2003
Polska:
14.11.2003
Producent:
EA Redwood Shores
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
11 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.11.2003
Europa:
14.11.2003
Polska:
14.11.2003

The Lord of the Rings: Return of the King - opis gry

The Lord of the Rings: Return of the King to gra akcja wyprodukowana przez EA Redwood Shores i wydana przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 2, GameCube, Xbox i Game Boy Advance.

Produkcja Redwood Shores to adaptacja filmu o tej samej nazwie w reżyserii Petera Jacksona. “Powrót króla” jest trzecią i zarazem ostatnią częścią “Władcy pierścieni”. Rozgrywka wygląda podobnie jak w The Lord of the Rings: The Two Towers, czyli “Dwóch wieżach”, poprzedniej części cyklu. Innymi słowy, mamy tu do czynienia z grą akcji/chodzoną bijatyką. Twórcy określali ją mianem “współczesnej wersji Gauntlet”.

Do dyspozycji mamy kilka grywalnych postaci (na GBA wybór jest nieco inny) znanych z filmu. Posiadają one kilka rodzajów zdolnoścI, jak zwykły atak (szybki, ale można go łatwo zablokować i zadaje niewielkie obrażenia), mocniejszy zwykły atak (wolniejszy, ale będący w stanie przełamać blok), atak rażący nieprzyjaciół z dystansu, finisher eliminujący przeciwnika, zdolność parowania czy atak specjalny. Każda postać jest też w stanie klecić combosy oraz ma własne parametry.

Podczas zmagań jesteśmy oceniani. Im bardziej jesteśmy kreatywni, tym więcej punktów doświadczenia otrzymamy. Na koniec planszy możemy z niego skorzystać i rozwinąć zdolności naszych podopiecznych. O ocenie stylu informuje specjalny wskaźnik. Aby utrzymać go na wyższym poziomie, musimy szukać nowych sposobów eliminacji nieprzyjaciół i przy okazji nie dać się obijać.

Względem “Dwóch wież” gra wprowadza kilka nowych patentów. Jest to przede wszystkim możliwość wchodzenia interakcję z otoczeniem znajdującym się na planszach (np. katapultami) czy multiplayerowa kooperacja (na PS2 grać można też przez sieć i z headsetem).

Co warto dodać, posiadacze wersji wydanych na GBA i GC mogą odblokować w tej pierwszej dodatkową zawartość, jeśli połączą obie konsole specjalnym kablem.

Wideo - The Lord of the Rings: Return of the King

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper