Rygar: The Legendary Adventure

Rygar: The Legendary Adventure

7,3
16 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 7.0
PS2 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
12.11.2002
Europa:
30.05.2003
Producent:
Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
12.11.2002
Europa:
30.05.2003

Rygar: The Legendary Adventure - opis gry

Rygar: The Legendary Adventure to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez Tecmo najpierw na PlayStation 2, a po kilku latach z nową zawartością także na Wii. The Legendary Adventure to reboot Rygara, kultowej produkcji z drugiej połowy lat 80-ych ubiegłego wieku.

Gra czerpie inspiracje z mitologii rzymskiej i greckiej. Akcja rozgrywa się na śródziemnomorskiej wyspie Argus, a głównym bohaterem jest tytułowy Rygar. Właściwą rozgrywkę poprzedza uroczystość podczas której protagonista ma zostać nagrodzony wieńcem za swe zasługi, ale błogie chwile przerywa natarcie tytanów dowodzonych przez Echidne. Rygar, po znacznym wysiłku uchodzi z życiem, ale wróg porywa księżniczkę Harmonie.

 

Na wyposażeniu naszego podopiecznego znajduje się Diskarmor, tarcza posiadająca wiele ciekawych właściwości i główna atrakcja produkcji Tecmo. Rozgrywka polega przede wszystkim na szlachtowaniu nacierających przeciwników, używaniu znalezionych power-upów, a czasami jeszcze rozwiązywaniu zagadek. Wydarzenia śledzimy z kamery skupiającej się na konkretnym miejscu, która jednak podąża dynamicznie za bohaterem gdy sytuacja tego wymaga (czyli w stylu chociażby God of War).

 

Wspomniany Diskarmor służy przede wszystkim do walki, ale może się też przydać przy innych okazjach, np. jako narzędzie (działające trochę na zasadzie linki z hakiem) umożliwiające dostanie się w trudno dostępne miejsca. Tarczę możemy dodatkowo usprawniać i modyfikować dzięki specjalnym kamieniom znajdowanym w trakcie podróży, a także zdobywać nowe jej ‘modele’. Wszystkie posiadają funkcję przyzywania mitycznych potworów.

 

Wydana po kilku ładnych latach wersja z Wii oferuje nieco więcej zawartości. Do gry dodano nowych przeciwników, techniki, a także nowy tryb, Gladiator Mode. Rygar na sprzęcie Nintendo korzysta też z funkcji ruchowych Wiilota.

Wideo - Rygar: The Legendary Adventure

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper