Rise of the Kasai

Rise of the Kasai

8,4
5 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 9.0
PS2 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
BottleRocket Entertainment / SCEA
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Bijatyka,   Skradanka
Premiery
Świat:
05.04.2005
Producent:
BottleRocket Entertainment / SCEA
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Bijatyka,   Skradanka
Premiery
Świat:
05.04.2005

Rise of the Kasai - opis gry

Rise of the Kasai to gra akcji typu slasher wyprodukowaną przez studio BottleRocket Entertainment i wydana przez Sony Computer Entertainment na PlayStation 2 w 2005 roku. Tytuł jest prequelem The Mark of Kri i ukazał się tylko w Stanach Zjednoczonych.

Fabuła opowiada o konflikcie między plemieniem wojowników a sektą czarnoksiężników zwaną Kasai. Produkcja BottleRocket pozwala nam przejąć kontrolę nad dwiema parami postaci. Są to Rau i jego siostra Tati oraz Baumusu i jego mentor Griz. Akcja rozgrywa się w fikcyjnym świecie inspirowanym kulturą polinezyjską. Graczom przyjdzie pokonać trzynaście poziomów, które różnią się w zależności od wybranego przez nich duetu.

W Rise ot the Kasai powraca znane z The Mark of Kri rozwiązanie zwane Focus Beam. Jest to promień światła, który pozwala lockować się na przeciwnikach. Jeśli nam się to uda, nad ich głowami pojawią się symbole (maksymalnie) trzech przycisków DualShocka tj. kółko, krzyżyk i kwadrat. Rodzaj ataku zależny będzie wówczas od dystansu jaki dzieli naszą postać od oponenta. W przypadku gdy zostanie nam “wolny” przycisk, może on posłużyć do łączenia ataków w dłuższe combosy.

W grze mimo nastawienia na wyrzynkę pojawiają się elementy skradankowe i możliwość eliminowania wrogów po cichu. Twórcy pomyśleli również o czymś przypominającym strategiczne planowanie. Każda z postaci ma do dyspozycji “przewodników” (duchy zmarłych, ptak) dzięki którym może poznać np. rozstawienie strażników. 

Rise of the Kasai otrzymywało mieszane oceny. Gra była chwalona za system walki, ale ogólne wrażenie psuł monotonny gameplay. BottleRocket nie zaimplementowało multiplayera, który przy tym charakterze rozgrywki wydawał się oczywistością.

Wideo - Rise of the Kasai

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper