Salt and Sanctuary

Salt and Sanctuary

8,4
34 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.3
XONE 10.0
NS 8.3
PC 8.2
PS Vita 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ska Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   RPG akcji
Śr. czas:
39 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
15.03.2016
Europa:
15.03.2016
Producent:
Ska Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   RPG akcji
Śr. czas:
39 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
15.03.2016
Europa:
15.03.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Salt and Sanctuary (PS4)
8.0
Recenzja: Salt and Sanctuary (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Salt and Sanctuary - opis gry

Salt and Sanctuary to dwuwymiarowa gra action-RPG wyprodukowana i wydana przez niezależne Ska Studios. Tytuł ukazał się najpierw na PlayStation 4, a później trafił też na PlayStation Vita, komputery osobiste i Nintendo Switch.

Zarówno gameplay, jak i fabuła (a konkretnie styl narracji) Salt and Sanctuary czerpią z serii Souls autorstwa From Software. Zmagania rozpoczynamy od stworzenia własnej postaci i wyboru profesji. Jej historia rozpoczyna się na łodzi, gdzie zostaje zaatakowana najpierw przez bandytów, a później przez koszmarnego potwora. W wyniku tego ataku budzi się na brzegu tajemniczej wyspy, a niedługo potem dziwny miejscowy pustelnik informuje ją, że powinna odnaleźć sanktuarium.

Choć Salt and Sanctuary wiele czerpie z serii From, zauważalne są także inspiracje Castlevanią, zwłaszcza tymi późniejszymi częściami, do których dokoptowano elementy RPG. Nasza postać przemierza mroczą wyspę walcząc z rozmaitymi potworami i próbując się dowiedzieć więcej o swoim położeniu. Do dyspozycji mamy przeróżne bronie i zbroje (jedne i drugie można upgrade’ować), ale najważniejsze są tytułowe sól i sanktuaria. Sól zdobywamy szlachtując przeciwników. Odpowiednia jej ilość pozwala wbić na wyższy poziom doświadczenia i w ten sposób doskonalić poszczególne umiejętności lub podbijać parametry. Sanktuaria z kolei pełnią funkcję podobną do ognisk z serii Souls. Innymi słowy są bezpieczną przystanią, która umożliwia np. skorzystanie z usług sprzedawcy czy kowala (choć wymaga to posiadania specjalnego przedmiotu). Tu i ówdzie spotkamy także ołtarzyki bogów mogące dostarczyć jakichś bonusów.

Wyspa nie jest szczególnie zaludniona, ale od czasu do czasu spotkamy NPC-ów, którzy mogą zlecić nam wykonanie jakiegoś pobocznego zadania lub zaoferować cenną informację. Co warto dodać, nie wszystkie lokacje są dostępne od początku. Aby dostać się do niektórych z nich potrzebujemy konkretnych umiejętności (wyuczanych z czasem).

W Salt and Sanctuary możemy grać w pojedynkę lub z drugą osobą (kooperacja) w wariancie lokalnym.

Wideo - Salt and Sanctuary

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper