Hollow Knight

Hollow Knight

Ocena wg platformy:

NS 8.6
PC 8.8
PS4 8.7
XONE 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team Cherry
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
51 godzin
Premiery
Świat:
24.02.2017
Europa:
24.02.2017
Producent:
Team Cherry
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
51 godzin
Premiery
Świat:
24.02.2017
Europa:
24.02.2017

Hollow Knight - opis gry

Hollow Knight to dwuwymiarowa gra action-adventure (w stylu serii Metroid) wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Team Cherry. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsoli Nintendo Switch. Jego produkcja została częściowo sfinansowana w serwisie Kickstarter.

Fabuła kręci się wokół miasteczka Dirtmouth zamieszkanego przez owady. Wielu jego mieszkańców przeczesuje podziemia, gdzie znajduje się tajemnicze ruiny zapomnianego królestwa. Niestety ci, którzy się tam udają w poszukiwaniu skarbów, nie wracają. My wcielamy się tu w wojownika (małego żuka), który przybywa do Dirtmouth i też udaje się do podziemnych ruin. Jakie dokładnie są jego motywy - tego na początku nie wiemy. Grę cechuje minimalistyczna narracja, która zachęca, abyśmy sami starali się łączyć poznane fakty i w ten sposób układali własną wersję wydarzeń.

Podobnie jak klasyczne odsłony serii Metroid, Hollow Knight to dwuwymiarowa gra action-adventure. Tutejszy świat jest stosunkowo otwarty, a poszczególne lokacje ze sobą połączone. Nie do wszystkich miejsc mamy bezpośredni dostęp - niektóre z nich wymagają zdobycia konkretnej umiejętności lub przedmiotu. Ważną częścią gry jest też walka - tu i ówdzie przychodzi się nam mierzyć z bossami (i sub-bossami), których jest łącznie około trzydziestu. Aby podnieść szanse na zwycięstwo, warto aby nasz podopieczny miał lepszy sprzęt na podorędziu.

Pokonani przeciwnicy pozostawiają po sobie Geo, tutejszą walutę. Za pieniądze możemy kupować różne użyteczne rzeczy, jak markery czy fragmenty mapy. W razie przegranej tracimy całą kasę, ale możemy ją odzyskać jeśli udamy się na miejsce naszego zgonu (i pokonamy czekającego tam ducha).

W Hollow Knight zdobywamy także “dusze” (w ten sam sposób co Geo). Za ich pomocą możemy zregenerować zdrowie lub aktywować specjalne umiejętności.

Wideo - Hollow Knight

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper