Rogue Legacy

Rogue Legacy

7,6
68 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3
PS4 7.5
XONE 8.0
PS3 8.0
PS Vita 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Cellar Door Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa,   RPG akcji
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
29.07.2014
Europa:
30.07.2014
Producent:
Cellar Door Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa,   RPG akcji
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
29.07.2014
Europa:
30.07.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Rogue Legacy (PS4)
8.5
Recenzja: Rogue Legacy (PS4)
PS4

Rogue Legacy - opis gry

Rogue Legacy to dwuwymiarowy platformer z elementami RPG i losowo generowanymi lokacjami. Tytuł wyprodukowało niezależne studio Cellar Door Games. Gra trafiła na komputery osobiste z systemami Windows, Linux i OS X oraz na PlayStation 3, PlayStation 4,  PlayStation Vita i Xboksa One.

Fabuła w Rogue Legacy jest tylko pretekstem do podjęcia działań. Gra pozwala nam się wcielić w członków rodziny królewskiej, którzy wyruszają do przeklętego zamku Hamson, gdzie czekać ma na nich lekarstwo pozwalające uporać się z pewną przypadłością doskwierającą królowi.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sednem rozgrywki jest tu eksplorowanie losowo generowanych pomieszczeń zamku, szlachtowanie naprzykrzających się potworów (w tym bossów) oraz unikanie przeszkód. Gra przedstawia ciekawy patent - otóż jeśli nasz podopieczny lub podopieczna kopną podczas swoich zmagań w kalendarz, ich atrybuty częściowo przejmuje jeden z trzech następców. Postać taka nabywa specjalnych cech. Tyczy się to nie tylko parametrów, ale także innych właściwości. Potomek może mieć np. ADHD, co pozwala mu poruszać się szybciej, lub karłowatość dzięki której jest w stanie przeciskać się przez ciaśniejsze przejścia.

Oprócz części statystyk następca dziedziczy też majątek pod postacią złota, które znajdujemy podczas eskapad (ze skrzyń, rozbitych przedmiotów, pokonanych przeciwników). Złoto ma wiele zastosowań generalnie sprowadzających się do rozwoju potencjału bojowego. Po pierwsze, możemy nim zwiększać parametry podopiecznych, po drugie odblokowywać nowe klasy oraz upgrade’ować te już posiadane, a po trzecie - zlecać usługi kowalowi, czarodziejce (przynosząc jej runy możemy zyskać nowe zdolności) lub architektowi (powstrzymuje losowe generowanie w przypadku już odwiedzonych pomieszczeń). 

W trakcie eksploracji natknąć możemy się też na skrzynie ze skarbami. Dzięki nim da się wejść w posiadanie lepszych dóbr, jednak wymagają one spełnienia jakiegoś warunku, np. nie przyjęcia żadnych obrażeń.

Wideo - Rogue Legacy

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper