Saints Row: The Third

Saints Row: The Third

Ocena wg platformy:

PC 7.8
PS3 7.8
X360 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Volition, Inc.
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
31.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
15.11.2011
Europa:
18.11.2011
Polska:
18.11.2011
Producent:
Volition, Inc.
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
31.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
15.11.2011
Europa:
18.11.2011
Polska:
18.11.2011

Recenzja redakcji

Recenzja: Saints Row: The Third (PS3)
8.5
Recenzja: Saints Row: The Third (PS3)

Saints Row: The Third - opis gry

Saints Row: The Third jest grą akcji osadzoną w otwartym świecie, stworzoną przez studio Volition, Inc. i wydaną przez firmę THQ w listopadzie 2011 roku na komputery osobiste, PlayStation 3 oraz Xbox 360. The Third jest, jaka wskazuje podtytuł, trzecią odsłoną serii Saints Row. „Dwójka” na PC, PS3 i X360 ukazała się ponad trzy lata wcześniej.

Mimo podobieństw do gier z serii Grand Theft Auto, Saints Row: The Third posiada swój własny, wyjątkowy charakter. Podstawowa różnica polega na tym, że poczucie humoru scenarzystów Rockstar jest jednak nieco bardziej wyrafinowane. W produkcji Volition, Inc. każda scenka, minigierka czy misja służy jedynie temu, by rozbawić gracza, nie stroniąc przy tym od tego rodzaju dowcipów, jakimi zwykły nas raczyć współczesne filmowe parodie. Fabuła nie ma większego znaczenia, a poszczególne misje przypominają komediowe skecze. Pod wieloma względami jest to tytuł, który sam siebie nie traktuje poważnie. Historia opowiada o rywalizacji gangu Saints (Świętych) z Syndykatem o władzę w mieście Steelport. 

Rozgrywka w grze THQ w swoich podstawowych założeniach niewiele różni się od innych sandboksów, a różnice wynikają głównie z przyjętej przez twórców konwencji. Gracze, którzy ją zrozumieją, mają okazję spędzić z The Third wiele godzin. Oprócz możliwości kierowania samochodami, samolotami czy helikopterami, dochodzi  zabieranie pojazdów do znajomego mechanika, by poprawić ich osiągi, dostosować wygląd do osobistych preferencji lub zainstalować dopalacze. Poza tym wiele czasu spędzimy na zdobywaniu kontroli nad fikcyjnym miastem, wykupując posiadłości i sklepy, wypełniając misje poboczne, inwestując w fortece i ścierając się z wrogimi gangami. Akcje nagradzane są respektem, odpowiednikiem poziomów rozwoju z RPG, oraz pieniędzmi. Dzięki nim gracz może nabywać nowe umiejętności, zwiększać charakterystyki swoje i broni, a także odblokowywać różne ułatwienia rozgrywki, jak choćby dostarczenie czołgu na telefon. Deweloper zaimplementował także tryb kooperacji online, więc zarówno całą fabułę, jak i misje poboczne, można ukończyć w towarzystwie drugiego gracza.

Gra nie zachwyca jakością oprawy graficznej, w oczy rzucają się liczne uproszczenia oraz średniej jakości tekstury. Zdecydowanie lepiej w Saints Row: The Third wypada soundtrack, nad którym pracował Malcolm Kirby Jr.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Saints Row: The Third

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (44)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper